8 ÇOCUKLU AİLE YENİ EVLERİNE KAVUŞTU

15.06.2016 Haberler

Tokat’ta maddi imkânsızlıklar nedeni ile iki odalı virane evde yaşam mücadelesi veren 8 çocuklu aile yeni evlerine kavuştu.

Doğancıbağları Mahallesi'nde ikamet eden Ahmet Seyrekoğlu (45) iki gözlü virane evinde 8 çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veriyordu. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun yaptığı ev ziyaretleri sırasında Doğancıbağları Mahallesi’ndeki bir aile dikkatini çekmiş ve 10 kişinin iki odalı, tavanı akan ve müsait olmayan evde kalmalarına razı olmayarak yeni bir ev sözü vermişti. İnşaatlarda günübirlik işlerle çalışarak geçimini sağlayan Seyrekoğlu’nun yıkılmak üzere olan eski evinin yanına tek katlı yeni bir ev yapıldı.

Başkan Eroğlu Doğancıbağları Mahallesi Muhtarı Halil Üneş’le birlikte bu Ramazan ayında da inşaat çalışmaları bitmek üzere olan evde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Buraya gelince geçtiğimiz ramazan aklımıza geldi. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında muhtarımızla birlikte bu ailemize gelmiştik. Sekiz çocuklu bir aileydi, müsait olmayan bir evde kalıyorlardı. Ev, son derece müsait olmayan bir ortamdı, iki göz oda da Sekiz çocuk iki tane de ebeveyn olmak üzere 10 kişi iki göz oda da kalıyorlardı. Kışın üzerlerinden yağmur akıyordu. Bizde burada güzel bir çalışma yaparak ailemizi bu ortamdan kurtarmak istedik, bunu kendimize sorumluluk bildik ve sağolsun hayırsever insanlarımızla, Sosyal Yardımlaşma Vakfımızla, Belediyemizle, Muhtarımızla hep beraber bu ailemize yeni bir ev yaptık. Evimiz tamamlanmak üzere inşallah bayrama yetişecek, bu ailemiz yeni evlerinde bayram edecekler. Bu konuda yardımcı olan tüm Tokat halkımıza, ilgili dairelerimize, müdürlerimize ve muhtarımıza teşekkür ediyorum” dedi.