ALİ AMCAYA BAŞKANDAN TEKERLEKLİ SANDALYE

09.06.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Yeniyurt Mahallesi’nde ikamet eden ağır yürüme engelli 80 yaşındaki Ali Yaşar’ı evinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti.

Başkan Eroğlu her mahalle iftarı öncesinde mahalle sakinlerini çat kapı ziyaret ederek isteklerini birebir dinliyor. Derbent, Bedestenlioğlu ve Yeniyurt Mahallelerinin bir noktada birleştirildiği iftar programı öncesinde Yeniyurt Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Eroğlu, Ali Yaşar’ın daha öncesinden istediği tekerlekli sandalyesini hediye etti.

Tokat Belediyesi olarak Sosyal Hizmetlere büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Eroğlu; “Bizler insanlarımızın mutluluğu için varız. Özellikle engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntı ve sorunları yakından takip etmekteyiz. Onların yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturmak, ihtiyaçlarını gidermek yaşamlarını kolaylaştırmak bizim boynumuzun borcudur. Bugüne kadar bu inançla hareket ettik.

8 Yıldır ayakları tutmayan Yeniyurt Mahallesi Sakinlerimizden Ali Yaşar amcamızı ve onun hayat yoldaşı Saadet Yaşar teyzemizi ziyaret ettik. Ali amcamız bizden tekerlekli sandalye istemişti. Bizde bu Ramazan gününde sevindirmek istedik. Ali amcamıza ve eşi Saadet teyzemize sağlıklı, sıhhatli bir ömür diliyorum” dedi.