BAŞKAN EROĞLU: ÇIRAKKEN NASILSAM, BAŞKAN OLUNCA DA ÖYLEYİM

10.04.2014 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, makam aracı ile değil yaya olarak işe gidiyor. Türkiye’nin en genç belediye başkanı olmasının kendisine ayrı bir motivasyon kattığını ifade eden Başkan Eroğlu, “Gençliğimizin, dinamizmimizin, enerjimizin yansımasını Tokat’a gösteriyoruz. Bundan sonra da göstereceğiz emin olun” ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin en genç belediye başkanı olarak seçilen 37 yaşındaki Eyüp Eroğlu, göreve geldiği ilk günden itibaren mesai saatlerine ayrı bir önem veriyor. Halkla iç içe olmaya özen gösteren Başkan Eroğlu, sabahları ise işe makam aracı ile değil yürüyerek gitmeyi tercih ediyor. Behzat Bulvarı’ndaki evinden çıkarak yaklaşık 1,5 kilometre mesafedeki başkanlık makamına yürüyerek geçen Başkan Eroğlu, yolda gördüğü vatandaşlarla sohbet edip, çay içerek hal hatır soruyor. Ayrıca gördüğü eksiklerin yapılması için talimat veren Başkan Eroğlu, saat 08.00’de mesaisine başlamaya özen gösteriyor. Mümkün olduğu kadar makam aracını kullanmadan belediyeye yürüyerek gitmeyi tercih ettiğini ifade eden Başkan Eroğlu, “Sabahları insanlara hayırlı işler demek, onların yüzlerindeki o tebessümü görmek hem bizleri hem de vatandaşımızı mutlu ediyor. Biz halkın içindeki bir insanız, vatandaşımızla birlikte beraber hareket eden insanız. Bunu da bir anlamda göstermiş oluyoruz” dedi.
Mesai saatlerine önem veren Başkan Eroğlu, “Atalarımız ‘erken kalkan yol alır’ demiş. Bizde erken kalkıp belediyemizin işlerine koyulup verimli bir şekilde mesaimizi de kullanmaya çalışıyoruz. Bu anlamda arkadaşlarımız da buna önem veriyorlar. Ne derler ‘iyi çalışanın elinden hiçbir şey kurtulmaz.’ Biz de tüm ekiplerimizde Allah’ın izni ile Tokat’ta çok güzel işler yapacağız” diye konuştu.
Sabah bazı incelemelerde bulunmak için gittiği yerden yine yaya olarak başkanlık binasına dönen Başkan Eroğlu, eskiden babasına ait olan mağazanın önünü süpüren bir çırağı görünce durup kısa süre sohbet etti.  Vaktiyle kendisinin de elinde süpürge ile sabahları aynı dükkanın önünde temizlik yaptığından bahseden Başkan Eroğlu, “Çalışmanın ve çalışma hayatının ne olduğunu iyi biliyorum. Çalışan, azimli olan, disiplinli olan insanın başaramayacağı çok az şey vardır. Bu farkındalıkla hareket edip, inşallah Tokat’ı çok güzel günlerin beklediğini söyleyebilirim” diye konuştu.

10.04.2014 - A.Yılmaz