İFTAR SOFRASI DOLDU TAŞTI

08.06.2016 Haberler

Tokat Belediyesinin üç yıldır devam ettirdiği Mahalle İftarları programının ilki Yarahmet Mahallesi Yeşilırmak İlkokulu bahçesinde kurulan iftar sofrasında yaklaşık 2 Bin kişi aynı anda dua ederek iftar açtı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Vatandaşların aynı sofrada aynı masada yan yana oturarak iftarını açması toplumumuzun kaynaşmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile oluyor” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, üç yıl önce ilkini başlattıkları Mahalle İftarları programını bu yıl genişleterek devam ettireceklerini söyledi. Ramazan ayı boyunca 23 ayrı noktada iftar sofrası kurarak 42 Mahalle’nin tamamında iftar yapılacağını açıklayan Başkan Eroğlu, “Bizler bu şekilde unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizin de tekrar gün yüzüne çıkması için çabalıyoruz. Düzenlenen mahalle iftarları kalabalık oluyor ve bir kaynaşma, dostane sohbet ortamları oluşuyor. Daha nice iftar sofralarında bir ve beraber olmayı Allah bizlere nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında şehit olan 7 güvenlik görevlisi ve 4 vatandaş için de rahmet diledi. Terörü lanetleyen Başkan Eroğlu, “Allah birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. İstanbul Vezneciler'de polislerimize ve vatandaşlarımıza alçakça saldıran teröristleri lanetliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.