TOKATSPOR, ŞEHRİN SİMGELERİNDEN OLDU

09.04.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu: “Düşünün bundan birkaç ay önce Türkiye Kupasında gruplara kaldık. Tokat bu sayede isminden söz ettirdi, büyük takımlar geldi, futbolcular geldi bu Tokat'ımıza büyük bir katkı sağladı. Tokatspor, artık şehrin simgelerinden biri haline geldi” dedi.
Tokatspor Kulüp Başkanı Emin Yılar ve Tokatspor Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.    
Tokatspor Başkanı Emin Yılar yaptığı konuşmada; "Öncelikle sevgili başkanımıza bu görevde üstün başarılar diliyoruz. Kendisini geçmişten çok iyi tanıyoruz, gerçekten başkanlık makamına, gönlümüze çok iyi yakışan bir insan. Seçim sürecinde, o kadar kargaşalık içerisinde bile kulübümüze destekleri, katkıları oldu, bundan sonraki süreçte de Tokatspor’ a her zaman yardımcı olacağına inanıyoruz. Tokat’ın ciddi problemlerini çözerek üstün başarı sağlayacağına gönülden inanıyoruz, Allah hayırlı uğurlu etsin " dedi.
 

Başkan Eroğlu ise; "Tokatspor'umuz, Tokat'ımızın önemli gerçeklerinden bir tanesidir. Şehrimizin tanıtımı önemli diyoruz, çünkü şehrimiz insanıyla,doğasıyla, tarihiyle güzel bir şehir. Belki tanıtım noktasında yeterli anlamda çok destek verilmediği veya da çok da kendini anlatamadığı için Türkiye’de çok parlayan bir yıldız haline gelmemiş, ama Tokat'ında baktığımızda geçmişten gelen bir yapısı var. Tarihiyle, kültürüyle Osmanlı dönemi ve Selçuklu dönemi ticaretin merkezi olmuş önemli merkezlerinden birisi haline gelmiş. Danişmentlilere başkentlik yapmış bir yer. Bizim de Tokat'ımızı daha da iyi tanıtmamız lazım. Bu tanıtım; Tokatsporla olur, tarihi eserlerimizle olur, turizmle olur. Düşünün bundan birkaç ay önce Türkiye Kupasında gruplara kaldık. Bunu daha öncede başardık ve artık gelenekselleşti diyebiliriz. Tokat bu sayede isminden söz ettirdi, büyük takımlar geldi, futbolcular geldi. Bu Tokat'ımıza büyük bir katkı sağladı. Burada gördüğümüz gibi Tokatspor’un çok önemli bir vazifesi var. Futbolun sadece spor, sadece insanlara seyir anlamında keyif veren bir kurum kuruluş olmasının haricinde, tanıtıma da büyük bir katkısı oluyor. Yanı başımızda ki Sivasspor’un şehrin tanıtımına da kültürüne de katkısı oldu.Ben de hep söylüyorum; sporu seven birisiyiz, elimizden gelen ne varsa yapacağız.  Sonuçta buralar bir işletme değil, bir fabrika değil ki, devamlı bir çarkın işlemesi olsun. Gideri çok, geliri az olan yerler buralar. İlin valisiyle, belediyesiyle, bürokrasisiyle, halkıyla hep beraber sahip çıkılması gerekiyor. Bu konuda da inşallah elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışan birisiyiz, sonuna kadar da Eyüp Eroğlu olarak elimden geleni yapmaya çalışan birisi olacağım. Başarılarınızın devamını diliyorum, inşallah Tokatspor'umuzu daha güzel daha iyi başarılarla Tokat'ımıza da hizmet eden bir takım olarak da önümüzdeki günlerde iyi işler yapacağını canı yürekten inanıyorum" diye konuştu.

09.04.2014 - A.Yılmaz