BAŞKAN EROĞLU BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

11.05.2016 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi çalışanlarına yönelik eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan personelle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Sertifika töreni programında konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, kurum içi eğitimlerin önemini vurgulayarak bu tür eğitimlerin bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Konuşmasına Fatih Sultan Mehmet’in

“Hüner bir şehir bünyâd etmektir.

Reâyâ kalbin âbâd etmektir.”

Şiiriyle başlayan Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; Bir yandan şehri dizayn ederken bir yandan da insanların gönlüne girmeye ve insan odaklı çalışma yapmaya gayret ediyoruz.

Bundan birkaç ay önce yapmış olduğumuz eğitim programı çerçevesinde o programa katılan arkadaşlarımıza söz vermiştik. Bu eğitime katılarak özveri gösteren arkadaşlarımızı ödüllendirmek için bir organizasyon düzenledik. Bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu tür eğitimler başta bizim için, kendimiz için ve belediyemiz için gerekli. Konusunda uzman kişilerden eğitim ve tavsiyeler almak işimizi önemsemek noktasında çok önemli. Bugüne kadar en az beş kez eğitim yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

İnsan ve insanın emeği kıymetlidir. Belediye çalışmaları her anlamda zorlukları içinde barındıran, riski ve sorumluluğu fazla olan görevlerdir. Bizler bunun için çalışanlarımızla zaman zaman farklı programlarla birlikte olmaya çalışıyoruz.

İki yıllık bir süreyi geride bıraktık, daha dün gibi. Bu iki yıllık süre içerisinde adil, şeffaf ve hesap verebilen ve şehirdeki insana saygı gösteren bir belediye olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımızın temelinde insan vardır. Bizler Tokat halkı için varız. Belediyelerin yerinde sayma lüksü yoktur. Şehrimizi büyütmek için elimizden geleni yapacağız. Hesap verebilen bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Bundan sonra yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında da bilgilendirme yapan Başkan Eroğlu, konuşmanın ardından eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazananlara sertifikalarını vererek, ayın personellerine de ödüllerini takdim etti.