SEVGİ HER ENGELİ AŞAR

10.05.2016 Haberler

Tokat Belediyesi öncülüğünde düzenlenen “Engelliler Haftası” kutlamaları engellilerin doyasıya eğlenmelerine vesile oldu.

Engelliler Haftası münasebetiyle il protokolü Tokat Belediyesi Karşıyaka Mahalle Konağı’nda engelli ve aileleriyle bir araya geldi.

Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler okulunda eğitim gören öğrenci velilerinin rehabilitasyonunu sağlamak ve el becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen kurs sonunda sergi açılışı yapıldı. Tüm yeteneklerini sergileyen öğrencilerin ve ailelerin sergisi büyük beğeni topladı.

Daha sonra Yavuz Selim Özel Eğitim Okulu’nda sosyal becerileri geliştirmek ve mesleki kazanım sağlamak amacıyla hazırlanan kafenin açılışı gerçekleştirildi. Engelliler Haftası dolayısıyla Tokat Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkı’nda etkinlikler devam etti.

“Sevgi her engeli aşar” Vizyonundan hareketle göreve başladığı günden itibaren engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmaları başlatan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu bu özel günde engelli ve aileleriyle yakından ilgilendi. Başkan Eroğlu, onların başarılarının yüksek olmasının yolunun onlarla birlikte yaşanılacak bir düzenin oluşmasından geçtiğini ve her insanın birer engelli adayı olduğunu söyledi. Günümüzde fiziksel ve zihinsel eksiklikten ziyade esas sorunun duygusal eksiklik olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, bu durumu anlamakta çoğu zaman zorluk çekildiğini; ancak geleceğe umutla baktıklarını sözlerine ekledi.