YANCI GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETE AÇILDI

06.05.2016 Haberler

Yancı Geri Dönüşüm düzenlenen törenle açıldı.

Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren Yancı Geri Dönüşüm’ün açılış törenine Vali Cevdet Can, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Ahmet Arat ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bu güzel tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Hem halkın bilinçlenmesinde, hem şehrin belli noktalarında ayırıcı kovalarla duyarlılık oluşturan çevreci bir anlayışın oluşması anlamında Yancı Geri Dönüşüm’ün yaptıkları çalışmanın takdire şayan olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, “Kendilerine teşekkür ediyorum. Daha önce küçük bir yerde faaliyet gösteriyorken, geniş bir alanda çalışmalarına devam edecekler. Hayırlı olsun” dedi. 

Vali Cevdet Can ise konuşmasında Tokat için güzel bir iş yapıldığını ifade ederek, “Bizim inancımızda “yer yüzünü size mescit kıldık” deniyor. Dolayısıyla yeryüzünü temiz tutmamız gerekiyor. Burada çevreci bir tesisin açılışında beraberiz. Bundan sonraki günlerde 3 Y kavramını sıkça duyacağız. Yerli, yeşil, yenilikçi. Bu tesis hem yerli, hem yeşil, hem de yenilikçi olacak. Hayırlı olsun. Emeği geçenlerin emeği zayi olmasın. Bu hizmet şehirlerin bir çoğunda kolay rastlanılan bir hizmet değil. Tokat’ta olması büyük bir şans. Bu şehrin gelecekte ne kadar modern olacağının bir göstergesi” diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından tesis, Vali Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat ve davetlilerin kurdelayı kesmesi ile hizmete açıldı. Daha sonra davetliler tesisi gezdi.