TOKATSPOR’A MORAL YEMEĞİ

29.04.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokatspor'a verilen moral yemeğinde, “İnşallah son maçımızda da gerekli galibiyeti alıp yolumuza bakacağız ve yüzlerimiz gülecek” dedi.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tokatspor ligin son haftasında sahasında Keçiörengücü'nü konuk edecek. Küme düşme potasında bulunan Tokatspor’a maç öncesinde ise destek olmak, futbolculara moral vermek amacıyla İşeri Tesisleri'nde düzenlenen yemeğe Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediye Başkan Yardımcıları Osman Altunordu, Mehmet Ersoy, Tokatspor Kulübü Başkanı Şadi İşeri, Tokatspor Kulübü Teknik Direktörü Mustafa Ceviz, Tokatspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ile futbolcular katıldı.

Yemekte konuşma yapan Başkan Eroğlu, Tokatspor'un şehrin markalarından, sembollerinden ve önemli kurumlarından bir tanesi olduğunu kaydetti. Anadolu'nun şirin kenti Tokat’ın tanıtıma ihtiyacı olduğunu bu manada Tokatspor’un çok önemli bir görevi üstlendiğini ifade eden Başkan Eroğlu, “Futbol milyarlarca insanı içine çeken sektör olmuş, her anlamda da büyük reklam yapan spor dallarından bir tanesi. Birçok ülkeyi ve şehri bilmezken futbol takımından dolayı o şehrin ismini bilmekteyiz, o şehri kısmende olsa tanımaktayız. Bizim için Tokat çok önemlidir, Tokatspor çok önemlidir. Bu şehrin insanları da Tokat ve Tokatspor denildiğinde gurur ve mutluluk duysun istiyoruz. Futbolu seven birisi olarak şunu belirtmek istiyorum. Tokat Spor şu anda bulunduğu yeri hak etmiyor ve bu takım gurubunda bulunan en iyi üç takımdan bir tanesi. Geçmişi yargılamıyoruz ama Tokat Spor Play-Off'ta veya daha iyi yerlerde liderliğe zorlayacak yerlerde olması gerekiyordu. Bir takım sıkıntılara rağmen, hoca değişikliği, yönetim değişikliğine rağmen bu takımı burada tutan tüm futbolcularımızı da tebrik ediyorum. Çünkü Tokat Spor'un yüzünü yere baktırmadınız. İnşallah son maçımızda da gerekli galibiyeti alıp yolumuza bakacağız ve yüzlerimiz gülecek. İnanıyorum ki bu değerli sporcularımızla önümüzdeki yıllarda şampiyonluğu hedeflemeliyiz. Bu geldiğimiz noktanın geçmiş yıllara göre daha iyi yerde olduğunu da belirtmek istiyorum. Bu şehrin yerel yöneticileri olarak her zaman Tokatspor'un yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Vali Can ise konuşmasında Tokatspor’un ligde kalacağına inandıklarını, taraftarın da ligin son maçında takımlarını yalnız bırakmamasını beklediklerini söyledi.