VEKTÖRLERLE MÜCADELE SÜRÜYOR

12.04.2016 Haberler

Başkan Eroğlu: - Rahat bir yaz dönemi geçirmek için şehrimizin tamamında ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor.

Kentsel yerleşim alanlarında çevre ve halk sağlığının korunmasında, bulaşıcı ve salgın hastalıkların insanlar ve hayvanlar arasında hızla yayılmasına neden olan ve genel olarak vektör ismiyle anılan karasinek, sivrisine, kene, örümcek, kemirgenler vb. haşereler) canlılarla mücadele önemli bir yer tutmaktadır.

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Tokat genelinde vektör(haşere) mücadelesi, diğer adıyla Kent Zararları (Sivrisinek, karasinek, pire, kene ve hamamböceği vs.) için hizmet vermeye 2 araç ve 4 personelle devam ediyor.

Bu yıl daha teknolojik imkânlar ve profesyonel ekiple şehir merkezinin tamamında, yeşil alanlar dahil olmak üzere ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Birçok hastalığın bulaşmasına neden olan vektörle mücadeleyi şehrimizin tamamında yaygınlaştırdık. 01.04.2016 tarihi itibariyle her sabah saat:06.00’dan saat:14.00’e kadar ilimizde bulunan logerler, ızgaralar, dereler, ırmaklar, parklar, yeşil alanlar, konteynerler ve yer çöplerinde günlük düzenli şekilde lavra ilaçlaması yapılmaktadır. Ayrıca saat:13.00’dan 20.00’a kadar 2 araç ve 2 personel ile ilimizin tamamında sivrisinek uçkunlarına karşı uçkun ilaçlaması yapılmaktadır. Yine Yeşilırmak, Geksi ve Behzat derelerinde rodent mücadelesi yapılmaktadır. İnşallah bu sayede tüm hemşehrilerimiz rahat bir yaz dönemi geçirmiş olacak” dedi.