BAŞKAN EROĞLU: ÜNİVERSİTEMİZ, BİZİM İÇİN İTİCİ BİR GÜÇ OLACAK

08.04.2014 Haberler

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Başkan Eroğlu, üniversitelerin bulundukları kentin aynası olduğunu söyleyerek, "Biz, İbn-i Sina'nın dediği gibi; "Bilim ve sanat, iltifat görmediği yerleri terk eder" düsturuyla üniversitemize yaklaşacağız. Üniversitemizin gelişmesi, Tokat'ın ve Tokatlı'nın gelişmesine paralel olacaktır ve bu da muhakkak ki bizim için itici bir güç oluşturacaktır" dedi.
Ziyarette konuşan Rektör Şahin, yeni görevinde başarılar dilediği Başkan Eroğlu'nun genç ve dinamik oluşunun, Tokat için büyük kazanım olduğuna değindi. GOÜ olarak yıllardır belediye ve diğer kurumlar ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Rektör Şahin, sadece üniversite öğrencilerine değil, Tokat'a da çok şey katma arzusunda ve gayretinde olduklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Eroğlu ise, "Bu ziyaretin sadece bir başlangıç olacağına inanıyorum. Biz de üniversitemiz ile irtibatımızı üst seviyelerde tutup, şehrimiz için, hemşerilerimiz için, öğrenci kardeşlerimiz için daha fazla neler yapabiliriz bunun gayesinde olacağız. Bir şehirde belediyelerin asli görevi olan altyapı, imar, yol ve çevre kadar, eğitim, öğretimin ve sanatsal faaliyetlerin de ne kadar asli bir görev olduğunu ve ehemmiyetini biliyor, önemsiyoruz. Başta sayın rektörümüz olmak üzere, akademik kadro ve tüm unsurları ile üniversitemizle işbirliğine heyecanla hazırız" diye konuştu.

08.04.2014 - A.Yılmaz