BİTMEYEN DERSİMİZ TEMİZLİK

08.04.2016 Haberler

“Kentimiz Evimizdir” Projesi kapsamında çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Karşıyaka İlkokulu öğrencileriyle birlikte Yeşilırmak kenarı tarihi Hıdırlık Köprüsü ile Atatürk Köprüsü arasında çevre temizliği yaptık.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu programa bizzat katılarak öğrencilerle birlikte çevre temizliği yaptı. Temizlik öncesinde basın mensuplarına uygulama hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, önemli olanın kirletmemek olduğunu belirtti.

Başkan Eroğlu konuşmasında; “Yeşil ve temiz Tokat’ı oluşturmak için çocuklarımızla birlikte çevre temizliği yaptık.

Kentimiz Evimizdir projesi kapsamında iki yıla yakındır Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte farkındalık oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl Bahçelievler Mahallesi’nde yapmıştık. Bugün ise şehrimizi ikiye ayıran Yeşilırmak kenarındaki parklarda yapacağız.

Bu çalışma iki türlü önem arz ediyor. Birincisi; çocuklarımıza şehrimizi, çevreyi temiz tutmayı, şehrimizi daha güzel hale getirmeyi aksettirmek için bu çalışmayı yapıyoruz. İkinci olarak; halkımıza bir algı oluşturmak için bu çalışmayı yapıyoruz.

Temizlik imandandır. Yaşadığımız mahallelerimiz, sokaklarımız temiz olsun diye, Temiz Şehir Tokat için gayretle çalışıyoruz. Temizlik Belediyenin görevleri arasındadır. Bizlerde Tokat Belediyesi olarak 183 personelimizle ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüzle sabah 05.00’te başlayıp gece 01.00’e kadar çöplerin toplanması, çevrenin temizlenmesiyle ilgili çalışmalar yapıyoruz.

Tek başına temizlik yetmiyor. Yaptığımız temizlikten sonra çok çabuk yeniden kirlenebiliyor. Bir şehrin temiz olması hepimizin elinde. Bu şehirde yaşayan herkesin en asli konu ve vazifelerinden bir tanesi. Sonuçta bizde hem farkındalık oluşturmak, STK temsilcilerimizle birlikte bu konuya dikkat çekmek için hepimiz bir araya geldik.

Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz. Temiz Şehir Tokat sloganına uygun hale getirmek için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Şehrimizin yedi bölgesinde çöp konteynerlerimizi asfaltın altına yerleştirdik. Deneme amacıyla başlattığımız bu uygulamamızı inşallah tüm şehrimize yayacağız ve çöp toplama sistemimizi de yeniden düzenleyeceğiz” dedi.

Daha sonra Karşıyaka İlkokulu öğrencileriyle birlikte temizlik yapan Başkan Eroğlu, özellikle çekirdek kabuğu ve sigara izmaritlerinin yerlere atılmaması konusuna dikkat çekti.