BAŞKAN EROĞLU: ZOR DİYE BİR ŞEY YOK!

08.04.2014 Haberler

Diyanet İşleri ve müftülük personeli, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Başkan Eroğlu, "Tokat'ta bir kanı oluşmuş; "Zor zor zor" diye... Zor diye bir şey yok! Allah'ın izniyle ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Türk Diyanet Vakıf Sen Tokat Şube Başkanı Necmettin Demirden, sendika üyeleri ve müftülük personeli, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Başkan Eroğlu'na başarılar dileyen Demirden, dualarını eksik etmeyeceklerini belirterek, "Bu görevi layıkıyla yapabilecek bir insansınız, Allah'ta bunu nasip etti. Tokatlı olarak, memleketimizin çocuğu olarak böyle bir göreve seçilmenizden de ayrıca mutlu olduk. Memleketin bir çok sorunu var, yapılacak bir çok iş var, işiniz zor Allah yardımcınız olsun" diye konuştu.

Başkan Eroğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ziyaretlerde genel olarak dile getirilen zorlukların aşılamaz olmadığına vurgu yaptı. Bütün gayretlerini bu kanıları yıkmak ve hizmet çıtasını artırmak için ortaya koyacaklarını söyleyen Başkan Eroğlu, "Tokat'ta böyle bir kanı oluşmuş; zor zor zor... Zor diye bir şey yok!  Allah'ın izniyle ne gerekiyorsa yaparız. Yeter ki çalışıp, çabalayalım, dua alalım. Azmimize, gençliğimize, sizlere, hemşerilerimizin dualarına güveniyoruz ve Allah'ın izniyle inanıyoruz ki, bu zorlukların hepsinin üstesinden geleceğiz.  Ama tabi ki yapılacak çok iş var ve gönül istiyor ki bunların hepsini halledelim. Ama insanın bir vücut direnci var, bu beden direncini koruduğu sürece elimizden ne geliyorsa sonuna kadar gayret göstereceğiz. Niyetimiz hayır, inşallah akıbet de hayır olur. Bu iş Allah'ın rızası, kulların duası olmadan yapılamaz. Dilerim Allah'ta yardımlarını esirgemez, bereketi de kullarının üzerinde olur" ifadelerini kulandı.

08.04.2014 - A.Yılmaz