ŞEHİTLERİMİZ İÇİN HATIRA ORMANI OLUŞTURDUK

19.03.2016 Haberler

Belediyemiz tarafından 18 Mart Şehitler Günü düzenlenen program ile “Şehitler Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Güneşli Mahallesinde düzenlenen“Yirmi Bin Fidan Yirmi Bin Can” adlı fidan dikme programında konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sözlerine Bedir’den Kerbela’ya, Kerbela’dan Çanakkale’ye, Çanakkale’den bugüne kadar bu ülke, bu millet, bu din için hayatını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Bu günde şehitleri anmak için bir hatıra ormanı yapmak istediklerini belirten Başkan Eroğlu,  “18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü ve Şehitleri anma günü dolayısıyla farklı bir etkinliğe imza atmayı düşündük.
İlimiz Güneşli Mahallesi'nde tüm şehitlerimiz için "Şehitler Hatıra Ormanı" oluşturduk. Sloganımız 20 fidan 20 bin candır. Geçen yıl 10 bin olarak çıktığımız bu programızı 12 bin fidan dikerek bitirmiştik. Bu yıl da sayımızı iki kat arttıralım 20 bin fidanı toprakla buluşturalım dedik. Geçtiğimiz ay fidanlarımızı dikmeye başladık. Yüzyıllar boyunca yaşayacak olan ağaçlarımızı toprakla buluşturalım dedik ve bugüne has olarak bu programı sivil toplum kuruluşlarımızla tertip ettik. Ağacı, yeşili, ormanı seven bir medeniyetin mensuplarıyız ve yeşili çoğaltmakta biz yerel yöneticilerin görevi. İstiyoruz ki insanlarımız  temiz, oksijeni bol, gurur duyacağı bir şehirde yaşasın. Çalışmalarımızda o yönde devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardından protokol mensupları ve vatandaşlar fidanları topraklarla buluşturdu.

Programa Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile birlikte; Vali Cevdet Can ve eşi Naime Can, Tokat Milletvekilleri Av. Zeyid Aslan, Kadim Durmaz, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve vatandaşlar katıldı.