EĞİTİMCİLERDEN, BAŞKAN EROĞLU'NA ZİYARET

08.04.2014 Haberler

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve şube müdürleri, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Yazıcı, Başkan Eroğlu'nun yüksek temposuna ayak uyduracaklarını belirterek, aynı enerjiyle belediyenin yanında olacaklarını söyledi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Şube Müdürleri Abdurrahman İlhan, Abdullah Taştan, A. Turan Erdoğan, Dursun Korkmaz ve Mehmet Yorulmaz ile birlikte Başkan Eroğlu'nu ziyaret ettiler.  Başkan Eroğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen ve görevi devraldığı andan itibaren ortaya koyduğu tempoyu takdirle karşıladıklarını belirten Yazıcı, "Eğitimciler olarak biz de sizin o yüksek temponuzu, enerjinizi yakalayarak yanınızda olacağız.  İnşallah hep birlikte iş birliği içerisinde çalışacağız. Tabi belediyenin, Milli Eğitim ve diğer okul kurumlarının çalışmalarında çok büyük bir önemi var. Özellikle bakanlığımızın öncelik verdiği "Okullar Hayat Olsun" projesi tamamıyla belediyemizin ortaklığı ile yürümesi gereken bir proje. O konuda üst düzeyde bir iş birliği gerekiyor. Tabi yine belediyemizin verdiği hizmetler kapsamında kentin daha yaşanılabilir, insanına daha layık bir kent olmasında, bir eğitimcinin bakış açısına da ihtiyaç var. İşte bunların hepsini bir araya getirip, oluşan sinerjiyle Tokat'a hizmet etmek istiyoruz. Sizin liderliğinizde, kamu hizmetlerinde sayın valimizin liderliği ile çok iyi çalışmalar yapmak istiyoruz. Cuma günüde Kültür Sarayında 'Evimiz Kentimizdir" projesinin tanıtımını yapacağız. Oradaki temel yola çıkış açımız, insanlara nasıl ki apartmanda yaşarken komşuluk ilişkileri söz konusu ise, kentin ortak alanlarında yaşarken de komşuluk bilincini yerleştirmek istiyoruz. Aynı zamanda Tokatlı'ın daha sosyal, toleransı ve hoşgörüsü yüksek toplum haline gelmesi için, kentte okuma alanları oluşturarak okuma alışkanlığının artırılması için, belediye otobüslerimizi de bu konuda zenginleştirerek Tokat'a yakışacak çok güzel bir çalışmayı ortaya koyacağız. Bunun faydalarını kısa ve orta vadede hep birlikte yaşayacağız inşallah. Tokat'ın kendi dinamikleri var ve bunların harekete geçirileceği ve önümüzdeki sürecin çok iyi olacağı kanaatindeyim" diye konuştu.


Başkan Eroğlu'da ziyaretlerinden ve iyi temennilerinden ötürü teşekkür ederek, Tokat'a ve Tokatlı'ya hizmet noktasında her türlü kurum ve şahısla işbirliğine hazır olduklarını ve tüm gayretleri ile bu konuda çalışacaklarına değindi.