BAŞKAN EROĞLU, YENİ DOĞA PARKURUN MÜJDESİNİ VERDİ

09.03.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, anaokulu öğrencileri ile doğa yürüyüşü yaparak yeni bir doğa parkuru yapılacağının müjdesini verdi.

Başkan Av. Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile birlikte, Rukiye Bumin Anaokulu öğrencileri ile Geyras Mahallesi'nde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan Eroğlu ve beraberindekiler, doğada çocuklarla kahvaltı da yaptı. 

Başkan Eroğlu, minik öğrencilerle yürümekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Yürüyüşün kendileri için bir spor olduğunu anlatan Eroğlu, "Anaokulunda eğitim gören çocuklarımızla doğayı birebir gözlemledik. Şehrimizi tanıma anlamında son derece faydalı bir yürüyüş yaptık. Çocuklarımız beton binalar arasında, internet gibi asosyal bir ortamda yetişiyor" dedi.

Çocukların doğa ile iç içe olmasının önemine dikkati çeken Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Biz çocukluk dönemlerimizde bağlarda, bahçelerde, ormanlarda birçok şeyi birebir görüp izleme fırsatını bulduk. Şimdiki çocukların bu fırsatı yok. Okulumuzun yanında 750-800 metre yürüdüğümüzde çamları ve ormanları görüyorsunuz. Şehre daha yukarıdan bakıyorsunuz. Mevsimlerin geçişlerini de daha iyi izleyebiliyorsunuz. Faydalı bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Milli Eğitim Müdürümüz ile görüşmeler yaptık. Burada doğa parkuru yapacağız. Bunu yaptığımızda öğrencilerimiz buradan gelerek doğayla bulaşacaklar” dedi.

Eroğlu, kısa zamanda doğa parkurunun yapımına başlayacaklarını sözlerine ekledi.