DERNEK TEMSİLCİLERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISININ İKİNCİSİ YAPILDI

08.03.2016 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun dernek temsilcileri ile bir araya geldiği buluşmaların ikincisi İbn-i Kemal Mahalle Konağı’nda gerçekleşti.

Başkan Eroğlu’nun ilk toplantısı Sümbül Baba Zaviyesi’nde gerçekleştirilmiş ve Mart ayında yeniden toplanmak üzere bir gündem belirlenmişti.

Yapılan ikinci sivil toplum buluşmasında Tokat Doğa ve Extrem Sporları Kulübü Başkanı Mahmut Çoşkun Tokat’ta doğa yürüyüşleri ile ilgili bir sunum yaparak projeleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Tokat Geleneksel El Sanatları Derneği Başkanı Cengiz Demir ve Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız birer sunum yaparak, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Başkan Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ın yerel ekonomik kalkınmasını gerçekleştirmek ve istihdam oluşturma  konusunda STK’lara önemli görevler düştüğünü ifade ederek, yaratıcı şehirlerarasına girebilmesi için Tokat’ın hangi temayla öne çıkacağının belirlenmesi gerektiğin ve bu konularda çalışma yapacak STK’lara her türlü katkıyı vereceklerini ifade etti.

Toplantıda Tokat yerel esnafına sahip çıkılması ve çevrenin korunarak, şehrin temiz tutulması konularında toplumsal farkındalık çalışması ile 18 Mart’ta ağaç dikimi yapılmasına karar verildi.

Üçüncü toplantının belirlenen gündemle Nisan Ayında yapılması kararlaştırılarak toplantı sona erdi.