TOKİ 3. ETAP EYÜP SULTAN CAMİ İNŞAATINA BAŞLANILDI

03.03.2016 Haberler

İlimiz Doğukent Mahallesi Toki 3. Etap bölgesinde belediyemiz tarafından belirlenen bölgede cami yapım inşaatına başlanıldı.

Toki 3. Etap Eyüp Sultan Cami temel atma töreninde konuşma yapan Toki 3. Etap Yıldızlar Sitesi Cami Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Osman Ürer, “Caminin kullanım alanı 1000 metrekare, 279 metrekaresi inşaat alanı, kot farkında dolayı cami altında iki kat bodrum bulunmaktadır.

Yer tahsisi, temel ve kazı çalışmalarında bize destek veren Sayın Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na dernek yönetimi ve mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yaptığı konuşmada “Bugün güzel ve hayırlı bir iş burada toplanmış bulunmaktayız.

Peygamberimiz diyor ki; insanoğlu ölür ama üç şey peşinden gelir. Bundan birisi faydalanılan ilim, hayırlı evlat ve sadakayı cariyedir. İnsanların hizmetine sunulan binalar, yollar, mektepler, camiler, okullar, hanlar, hamamlardır.

İşte bugün burada hep birlikte hep beraberce bu güzel camiyi inşa edeceğiz. Bizim milletimiz İslam’ın sancaktarlığını yapmış bir millet. Camiler bu milletin eseridir. Toki bölgesinde ikinci camimizin temelini atacağız. Bize düşen bu camiyi yapıp, imar edip bir an önce cemaatine kavuşmasını sağlamaktır. İnşallah 2017 yılının Ramazan ayına burayı açalım istiyoruz. Tokatlı hayırsever vatandaşlarımız inşallah desteklerini esirgemeyecekler. Buradaki tüm hayırseverler Toki 3. Etap Eyüp Sultan Cami’nin inşaatının hızlıca bitirilmesi için yardım yapacaklardır.

Toki bir şehir gibi, nüfusunun yoğun olduğu bir mahalle. Bu mahallemiz içinde ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Allah bu yola çıkan dernek üyelerimize yönetimine ve halkımıza yardım etsin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Daha sonra yapılan dualar ve kesilen kurban eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.