MİNİBÜS ŞOFÖRLERİNE İLETİŞİM SEMİNERİ

22.02.2016 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından şehir içi yolcu taşımacılığı yapan kooperatif üyeleri ve şoförlerimize yönelik “İletişim Becerisi, Motivasyon, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Beden Dili ve Davranış Kuralları” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Kişisel gelişim uzmanı Tarkan Zengin tarafından yaklaşık iki saat süren eğitim seminerine Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’da eşlik etti.

Seminer sonrası yaptığı konuşmada, ‘Herşey Tokat için’ sloganıyla hareket ettiklerini belirterek akşam saatlerinde de 3. Nolu şehir içi taşımacılığı yapan kooperatif üyeleri ve şoförlere yönelik seminer verileceğini belirten Başkan Eroğlu, “Taşımacılık işi kanunen belediyelere verilmiştir. Ancak belediyeler isterlerse bu işleyişi özel teşebbüse, kooperatife yada bir şirkete devredebiliyor. Şehrimizde de mavi minibüsler olarak bilinen minibüsler yaklaşık 20 yıldır Üniversite hattında hizmet vermekteler.

Şehir içi taşımacılık görevini vekâleten bizim adımıza yapan minibüslerimiz belediyemizin aynasıdır. Dolayısıyla bizim buradaki amacımız; uzman ve bilirkişi eşliğinde eksiklikleri tespit etmek, bu eksikliklerle ilgili önlemlerimizi almak ve daha iyi bir yapıya kavuşmak.

Özellikle 65 yaş ve üzeri taşımacılığıyla ilgili yasal düzenlemeden sonra Tokat Belediyesi Beyaz Masamıza şehir içi taşımacılıkla ilgili  %60-70 oranında şikâyet geldi. Ne olursa olsun, yasal anlamda ücretsiz olarak taşımacılık için hakları var. Gittiğimiz tüm mahallelerde minibüslerle ilgili şikâyetler oldu. Özellikle son 2-3 aydır yaptığımız çalışmalar ile bu şikâyetler azaldı.

Bizler bu duruma müdahale etmek, davranış bozukluklarını gidermek, nasıl daha iyi bir seyahat sağlanır bunun için böyle bir semineri uygun gördük. Bizler size kol kanat olmak halkımızın da daha rahat ve huzurlu bir seyahat etmesini sağlamak, daha iyi hizmet sağlamak için çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz. Minibüslerde renk değişikliğine giderek daha farklı bir görüntü sergilemek istedik. Üniversite hattında çalışan minibüslerimiz sarı renkte, şehir içi hattı minibüslerimiz ise fıstık yeşili renginde olacak. Her şey Tokat için, insanların duasını almak için çaba gösteriyoruz. Hep beraberce inşallah güzel bir çalışma yaparak yeni bir düzenleme getireceğiz. İnanıyorum ki yapacağımız yeni düzenlemeler ile müşteri memnuniyetini daha da artıracağız” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Eroğlu katılımcıların tamamına sertifikalarını takdim etti.