BÜYÜK MAHARETLER KÜÇÜK YAŞLARDA KAZANILIR

13.02.2016 Haberler

Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi tarafından 25 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında Lezzet Atölyesi’nde Beceri Geliştirici Pastacılık Kursu “Pasta Çırağı” eğitimi alan çocuklarımız için katılım belgesi dağıtım töreni düzenlendi.

Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nce 8-10 yaş arası çocukların akademik başarılarının yanı sıra kişisel, sosyal, el becerilerinin gelişmesi amacıyla düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Pasta Çırağı” eğitimini tamamlayan 38 kız çocuğumuza katılım belgelerini Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu takdim etti.

Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdiresi Arzu Arslan, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na böyle güzel bir mekânı hanımlara tahsis ederek gelecek nesillere yönelik programlar hazırlanmasını sağladıkları için teşekkür etti. Arslan, “Hanımeli ailesi olarak hanımlarımıza yönelik birçok kurs düzenledik. Ailelerimizin talebi üzerine sosyal sorumluluk projesi olarak kız çocuklarımızın hayatlarına bir değer katabilmek amacıyla birçok kursumuza davet ettik. Böylece geçmiş değerlerimizi, el sanatlarımızı onlara aktarmayı hedef edindik. Çocuklarımız aileleriyle birlikte dikiş kurslarına, iğne oyası ve resim kurslarına katıldılar. Sömestr tatilini de değerlendirmek istedik ve “Pasta Çırağı” kursumuzu açtık. Çok yoğun bir talep oldu. 38 Kızımızı bu kurslarda eğitime tabi tuttuk ve annelerinden daha güzel pasta yapabileceklerini ispatladılar. Kızlarımızın bu mutluluğunu onure etmek ve diğer kız çocuklarımıza örnek olmak amacıyla Sayın Belediye Başkanımızın katılımlarıyla böyle bir tören düzenlemeyi uygun gördük. Sayın Belediye Başkanımıza biz hanımlara böyle güzel imkânlar ve fırsatlar sunduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin birer okul olduğunu belirterek, “ 7’den 70’e, genciyle, yaşlısıyla, büyüğüyle, küçüğüyle bir yıla aşkın bir zamandır gelen insanların beceriler elde ettiği, öğrenmeleri yaşadığı vakitlerini geçirdiği önemli bir merkez. Daha birkaç ay önce; 60-70 yaşındaki teyzelerimizin okuma-yazma kurslarına katılarak başarılı oldukları için sertifika almaya hak kazandıklarını görmüştük. Şimdi ise 8-10 yaşlarındaki değerli kız çocuklarımız iki haftalık süre içerisinde beceriler elde ederek çok lezzetli yemekler, pastalar yapabileceklerini ispat ettiler.

Çocuklar bizlerin geleceği, yarının büyükleri. Çocuklarımızın her zaman madden ve manen yanlarında olmak bizler için ayrı bir gurur. Topluma faydalı bireyler olmak için azim ve gayretle çalışmanız gerekmekte. Ahlaklı insan olmak, milletini, bayrağını, ülkesini seven birer insan olmanız bizler için aileleriniz için birer onurdur ve bizler her zaman sizlerin yanlarınızda olmaya devam edeceğiz. Böylesine güzel bir programı tertip ederek Sevgi Evlerinde kalan çocuklarımızı da eğitime dahil eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze, kurs hocalarımıza ve Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimize teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımıza bir ömür başarılar diliyorum. Tüm ailelerimize ve hanımefendilere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Lezzet Atölyesi’nde “Pasta Çırağı” eğitimi alan kız çocuklarının yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı sinevizyon gösterisi izlendi.

Daha sonra Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu “Pasta Çırağı” eğitimini alan 38 kız çocuğumuza katılım belgelerini takdim etti. Katılım belgesi verdiği her çocukla birebir sohbet eden Başkan Eroğlu, çocuklardan pasta tarifi de aldı.

Belgesini Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’ndan alan 4. Sınıf Öğrencisi Nida, çok güzel pastalar yapmayı öğrendiğini belirterek, ‘bundan sonra misafirlerimize ben pasta yapacağım’ dedi.

Katılım belgelerini alan öğrenciler Başkan Eroğlu’na bu güzel proje için teşekkür ederek, çiçek takdim ettiler.