POLİS TEŞKİLATIMIZIN KURULUŞUNUN 169. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

07.04.2014 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp EROĞLU, Polis Teşkilatının kuruluşunun 169. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp EROĞLU açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
169 yıldır, ülkemizin huzur ve güvenliğinin sarsılmaz teminatı olan  Türk Emniyet Teşkilatımızın Kuruluş  Yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Ülkemizin, Tokat’ımızın ve halkımızın güvenlik ve asayişin sağlanmasında büyük görevler üstlenen, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için hukuk ilkeleri içerisinde güvenlik hizmeti sunan, adalet ve güvenlik olgusunun tesisine katkıda bulunan polis teşkilatımız ülkemizin köklü kuruluşlarımızın başında gelmektedir. Türk polisi, bağrından çıktığı bu milletin huzur ve güvenliğini sağlamak uğruna yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atmakta, cesaretle ve fedakarca vazifesini yürütmektedir. Modern çağa ayak uyduran, insan hak ve özgürlüklerine sonuna kadar saygılı, hukuksuzluğa geçit vermeyen, vatandaşımıza hizmeti ve ülkemizin çıkarlarını her şeyin üstünde tutan Emniyet Teşkilatının ve teşkilatın değerli mensuplarının varlığı, geleceğe umut ve güvenle bakmamızın yegane teminatlarındandır.

Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 169. yılı münasebetiyle, başta Tokat’ımızın yetiştirdiği güzide şahsiyetlerden olan Emniyet Genel Müdürümüz Sayın  Mehmet KILIÇLAR ve Tokat İl Emniyet Müdürümüz Sayın Fikri YALMAN olmak üzere tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarının bu anlamlı gününü kutlar, bu vatan uğruna canını feda eden aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil temenni eder,  teşkilat mensuplarımıza,  gazilerimize ve  yakınlarına aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Av.Eyüp EROĞLU
Tokat Belediye Başkanı