BAŞKAN EROĞLU: ARTIK VATANDAŞ ŞİKAYET ETMEYECEK!

07.04.2014 Haberler

Tokat Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Gökrem ve mahalle muhtarları, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ettiler. Muhtarların kendi mahallelerinin belediye başkanı gibi olduklarını söyleyen Başkan Eroğlu, "Ekiplerimizle görüştük, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan şikayet istemiyoruz. Gelecek vatandaş, güler yüzle karşılanacak, güler yüzle uğurlanacak" diye konuştu.
Başkan Eroğlu'nu çok iyi tanıdıklarını ve bütün sorunların altından kalkabileceğini söyleyen Gökrem, "Muhtarlar olarak bu seçimin, hem sizin hem de Tokat için hayırlı olmasını diliyoruz. 5 yıl beraberce omuz omuza, tüm muhtarlarımızla beraber çalışacağız. Bu attığımız imza ile Tokat kazanacak, Tokat yükselecek ve gülecek inşallah. Bizim güvenimiz tam. İnşallah Tokat'taki muhtarlarımızla beraber istişareli çalıştığımız zaman, Tokat'ın çözümlenmeyecek bir sorununun olmadığını biliyoruz, sizler de buna vakıfsınız zaten. Allah'ın izniyle sizin ve bizlerin beraberce çalışması ile bu süreci Tokat hakkında hayırlara vesile olarak, güçlü ve gerçek bir fotoğrafı olan bir Tokat olarak çıkaracağımıza inanıyoruz. Sizi çok çok iyi tanıyoruz ve tanıdığımız Eyüp Eroğlu'nun asla bu sorunların altından kalkamayacak bir insan olmadığını da biliyoruz. Biz muhtarlar olarak size başarılar diliyoruz. Sizi ziyaret etmek ve hasbihal etmek ve de toplanma günümüzü tayin etmek için yanınıza geldik. Çarşamba günü saat 19:00'da belediye sosyal tesislerinde gerçekleştireceğimiz toplantıda, bütün muhtarlarımızla daha geniş görüşeceğiz inşallah. Çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.  

Vatandaşlardan şikayet duymak istemediğini ve bütün sorunlarının hemen çözüme kavuşturulması gerektiğine vurgu yapan Başkan Eroğlu ise açıklamasında şunları kaydetti; "Değerleri başkanımız ve muhtarlarımız, hoşgeldiniz. Aynı zamanda sizinde 30 Mart'ta bir seçiminiz vardı. Bundan dolayı ben de sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Tabi belediye-muhtar ilişkisi, bir abi-kardeş ilişkisi, bir el ele kol kola verilen iş gibi...  Sizlerde kendi mahallelerinizin belediye başkanısınız. Bugünden tezi yok, mahallelerimizde neler yapacaksak, ne yapmalıysak, ne eksikse oturup konuşup, hızlı bir şekilde bunları yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Temel belediyecilik dediğimiz kaldırım gibi, asfalt gibi ve alt yapı gibi problemler bizim artık problemlerimiz olmamalı. Artık bugün şehirler ülke haline gelmiş. Şehirler büyük projelerle yarışıyor. Artık bizim de bu konularda, bu anlatmış olduğum temel hizmetler konusunda yüzümüzün gülmesi ve bu eksiklerimizin bitmesi gerekiyor.Biz de en önce bunu kendimize görev bileceğiz. Gerekirse geleceğiz sabah  namazını camilerimizde kılacağız, sabahın erken saatlerinde muhtarlarımızla beraber yollarımızda, caddelerimizde gezeceğiz eksikliklerimize bakacağız ve bunların giderilmesini, tamir edilmesini sağlayacağız ve hem siz hem de biz vatandaşlarımızdan gelecek istekleri hızlı bir şekilde çözeceğiz. Bu konuda da biz çok inançlıyız.Güvenimiz,itimadımız tam. Size olan, kendimize olan Tokat'ımıza olan güvenimiz tam. İnşallah'da bu konuda bunları hızlı bir şekilde başlayıp, belli bir süreçte çözüme kavuşturacağız ki, daha büyük projelere imza atalım. Çünkü şehrimiz çok güzel bir şehir. Turizm anlamında, sanayi anlamında, ekonomi anlamında gelişmesi lazım, daha güzel alanlar oluşturulması lazım. İnşallah da öyle olacak.Sizleri asla pişman etmeyeceğiz.Tokat'a hizmet eden insanlar olacağız, insanların duasını alacağız, gönlüne gireceğiz. Bunu kendimize hedef edindik. Bu konuda sizlerin de destekleri çok önemli. Telefonlarımız sonuna kadar açık. Ekiplerimizle görüştük, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan şikayet istemiyoruz. Gelecek vatandaş güler yüzle karşılanacak, güler yüzle uğurlanacak.Vatandaşlarımızın işi hemen çözülecek. Bunlar çözülmezse arkadaşlarımızla karşı karşıya geliriz.Artık insanlarımızdan şikayet istemiyoruz. İnşallah da öyle olacağına inanıyorum. Muhakkak eksikler olacaktır, ama bunları hep beraber tamamlayacağız. Bu anlamda da hepinize tekrar teşekkür ediyor, inşallah önümüzde Tokatımızın daha da güzelleşeceği günler olacaktır diyorum."

07.04.2014 - A.Yılmaz