BAŞKAN EROĞLU: KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM!

07.04.2014 Haberler

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Başkan Eroğlu, daha öncede bürokrasi ile aralarındaki koordinasyonun TSO tarafından pekiştirildiğini belirterek, "Bundan sonra da kaldığımız yerden devam edip, bunu daha üst seviyelere çıkartmak için gerekli olan ne varsa, şahıs olarak da kurum olarak da yapacağız" dedi.

Başkan Eroğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen TSO Başkanı Ahmet Arat, " Zaten seçimden önce birçok defa yanınıza geldik. Daha önce yapmış olduğunuz İl Başkanlığı görevinde de şehrimizin gelişmesi noktasında beraber ortak çalışmalarımız oldu. Bundan sonraki süreçte de şehrimizin gelişmesi anlamında çok çalışmamız gerekiyor. İnşallah bu süreç içerisinde omuz omuza vereceğiz. Sayın vekillerimizle, genel yönetimle, vilayetimizle, sizin başkanlığınızda bundan sonraki yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Yeni görevinizde başarılar diliyorum, tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, "Değerli oda başkanım, çok kıymetli meclis başkanım ve ticaret odamızın değerli üyelerine hoş geldiniz diyorum. Bizi ziyaret ettiğiniz için, güzel dilek ve temennilerde bulunduğunuz için ben de sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah biz de buna layık olmak için, Tokat’ta birlikte ve beraber iyi bir güç birliği ile Tokat’ı kalkındırmak için elimizden ne geliyorsa hep beraber yapacağımızdan bir kuşkumuz yok. Yıllardan beri birbirimizi tanıyan insanlarız. Hepimizin de Tokat’a dair bir heyecanının olduğunu, Tokat’a dair bir sevdasının olduğunu bizler de biliyoruz. Bu işler birlikte başarılacak şeyler. Tek başına hiçbir şey olmaz. Ne diyor eskiler;"Tek taştan duvar olmaz."  Doğru; "Tek taştan duvar olmaz." Ben biliyorum ve inanıyorum ki bu taşın altına da hep birlikte yüreğimizi koyacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir şehir bırakmak için de hep beraber gayret edeceğiz. Bu konuda Ticaret ve Sanayi Odasının çok önemli bir fonksiyonu var. Sonuçta bu ilin en önemli sivil toplum kuruluşlarından ve bu ile her açıdan yön veren bir kurum, bir işleyiş. Odamızın katkılarıyla, belediyemizin bürokrasiyle olan bu güzel koordinasyonunun bilinci içerisindeyiz. Biz de kaldığı yerden devam edip, daha üst seviyelere bunu çıkartmak için ne gerekiyorsa, şahıs olarak da kurum olarak da yapacağız. Ve bu anlamda şimdiden heyecanla o günleri beklediğimizi de söyleyeyim. Tüm hemşehrilerimize de şunu söylemek isteriz ki; hepsinin de yüreği ferah olsun. Biz başkanlarımızla, bürokrasimizle, belediye olarak, şahsımızla Tokat için sonuna kadar çalışacağız diyorum, saygılar sunuyorum" diye konuştu.

07.04.2014 - A.Yılmaz