KİTAPSIZ BÜYÜYEN ÇOCUK, SUSUZ BÜYÜYEN AĞACA BENZER

09.12.2015 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 24 Kasım Başöğretmen Atatürk Okullar Kampüsünde hizmete sunulan ve Avrupa’da birçok örneği olan "Zenginleştirilmiş Mutfaklı Kütüphane’nin açılış törenine katıldı.
Okullar Kampüsünde düzenlenen açılış törenine Vali Cevdet Can, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök,  Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin,  İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, eğitimciler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşma yapan MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök, klasik anlamdaki kütüphanecilik anlayışından zenginleştirilmiş kütüphane anlayışına geçtiklerini kaydetti. Zenginleştirilmiş Kütüphanenin amacının öğrencilerin zevkle severek sıkılmadan özgürce güvenlikli bir ortamda okuma alışkanlığını kazandırmak olduğunu ifade etti.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; Kitapsız büyüyen çocuğun, susuz büyüyen ağaca benzediğini ifade ederek; “Bugün okullar bölgesinde zengin ve teknolojik imkanlarla donatılmış bir kütüphanenin daha açılışını yaptık. Öğrencilik yıllarımızda hepimizin yolu mutlaka halk kütüphanelerine düşmüştür. 
Böylesine güzel, teknolojik bir kütüphanenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler Belediye olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman eğitimin yanında yer almaya devam edeceğiz. Z-Kütüphanenin ilimize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.