HANIMLAR İÇİN SOSYAL FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

09.12.2015 Haberler

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde etkinliklerimiz devam ediyor.
Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde ev hanımları için Tokat Kültür gezisi düzenlendi. Kültür gezisinde; Tokat’taki müzeler, Ulu Cami, Latifoğlu Konağı, Atatürk Köşkü, Mevlevihane ve Plevne Müzesi ile 900 adımda 900 yıllık tarihi içinde barındıran Sulusokak gezdirildi.

Gezi sonrasında Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek geziye katılan hanımlarla bir araya geldi.

Kültür gezilerinin devam edeceğini ve inşallah Konya’ya da düzenleneceğini ifade eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Bizim örfümüzde, âdetimizde, yüce dinimizde kadının yeri çok ayrıdır. “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır”, her zaman bayanlarımız baş tacımız olmuştur. Tokatlı hanımefendilerimizle her zaman beraber olmaya, bayanlarımıza daha fazla sosyal mekânlar sunmaya çalışıyoruz. 

Bu amaçla bugün Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizi ziyaret ederek, Tokat’ımızı, tarihi eserlerimizi bayanlarımıza tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz kültür gezisi öncesinde onlarla bir araya gelerek onların düşüncelerini, istek ve fikirlerini dinledik.

Belediyecilik sadece yol, kaldırım, çöp gibi uygulamalar değildir. Ancak bizim için belediyecilik böyle değil. Nasıl ki kuş iki kanatla uçuyorsa bizim için de belediyecilik iki kanattan oluşuyor. Biri bildiğimiz temel hizmetler diğer ise insandır. Bizim için bu nokta çok daha fazla önem arz ediyor. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Sizlerin gönlüne girmektir.

Bizler Behzat Hanımeli Merkezimizi geçen yıl açmıştık, hanımlarımız bu merkeze yoğun ilgi gösterdiler. Bu durumdan bizde oldukça memnunuz. Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizi lokal haline getirdik. Tokatlı hanımlara zaman zaman Tokat’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdirdik. Gezi sonunda hanım kardeşlerimizin yüzündeki mutluluğu görünce bizlerde mutlu olduk. Tokat’ta yaşamalarına rağmen belki ilk defa bu eserleri gören hanım kardeşlerimizin olduğuna şahit olduk. Bu gezilerin devamının geleceğine dair bende kendilerine söz verdim. Kendilerini inşallah Konya’ya götüreceğiz.

Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimize bir yenisini daha ekledik. Karşıyaka ve Altıyüzevler Mahallelerinin birleştiği noktada bir Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi yaptık. İnşallah bir tane daha yaparak bu sayıyı üçe çıkaracağız. Ayrıca yine Mahalle Konaklarımızdan iki tanesini yaptık ve Bilgi Evlerimizde tamamlandığında sosyal mekânlarımızın sayısını artıracağız ” dedi.

Etkinlik sonunda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde bayanların yaptığı çalışmaları inceledi.