KENDİLERİ KÜÇÜK, DÜNYALARI BÜYÜK

08.12.2015 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu TED Tokat Özel Okulu öğrencilerine vermiş olduğu ziyaret sözü üzerine bugün TED Tokat Özel İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.
Öğretmen ve öğrencilerle görüşen Başkan Eroğlu, minik öğrencilerle birlikte öğle yemeğinde birlikte oldu.

Başkan Eroğlu, öğretmenlerinin birikimi ve teknolojik donanımı ile TED Kolejinde okuyan çocukların oldukça şanslı olduklarını belirterek; “Bizim eğitim gördüğümüz yıllarda şartlar böylesine güzel değildi ama bugün geldiğimiz nokta itibariyle her anlamda çok daha güzel şartlarda eğitim alıyorsunuz. 

Her şeyin başı eğitim, eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Bir atasözünde belirtildiği gibi eğer on yılınızı kurtarmak istiyorsanız tohum ekin, yüz yılınızı kurtarmak istiyorsanız fidan dikin, ama bin yıllarınızı kurtarmak istiyorsanız insan yetiştirin. İnsan yetiştiren işte bu yuvalardan eğitim alan sizler geleceğimizi inşa edeceksiniz. Yarının öğretmenleri, doktorları, mühendisleri, bakanları, başbakanları, Cumhurbaşkanları sizler olacaksınız. Onun için bugünlerin kıymetini iyi bilin. Bugünlerde alacağınız eğitim sizleri yarınlara taşıyacak. Hedeflerinizi hep büyük tutun, hedefleriniz için gayret gösterin, çalışın çabalayın. Ve inanıyorum ki ülkemizi sizler daha iyi yerlere taşıyacaksınız. Yarının geleceği olan sizlere sonuna kadar güveniyoruz. Her daim bizlerin sizlerin yanlarınızda olduğumuzu biliniz. Öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve siz değerli öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah hepinize zihin açıklığı versin” dedi.

Şehir gezisine hazırlanan öğrencilerle sınıftan çıkarken görüşen Başkan Eroğlu,  diğer sınıfları da tek tek ziyaret ederek öğrenciler tarafından hazırlanan eserleri inceledi.

TED Tokat Koleji öğrencileri Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na hazırladıkları hediyeleri takdim ettiler.