BAŞKAN EROĞLU; DÜNYANIN HER YERİNDE TOKATLILAR BİRDİR, İRİDİR, DİRİDİR...

07.12.2015 Haberler

Almanya'nın Köln kentinde "6. Avrupa Tokatlılar Kültür ve Eğlence Gecesi" düzenlendi.
Almanya'da düzenlenen Kültür Gecesi öncesinde; ilk ziyareti Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği(ATYD) Başkan'ı Hilmi Yavuz'a gerçekleştiren Başkan Eroğlu; Avrupa Türk Demokratlar Birliği(UETD) Genel Merkezinde hemşehrilerimiz ile buluştu. Duisburg'da Bedensel ve Zihinsel Engelli vatandaşların topluma kazandırılması projesini de yerinde inceledi.Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği (ATYD), tarafından gerçekleştirilen 6. Avrupa Tokatlılar Kültür ve Eğlence Gecesine, Avrupa'da yaşayan Tokatlılar yoğun ilgi gösterdi.

Tokat Valisi Cevdet Can, burada yaptığı konuşmada, Tokatlılara hizmet vermekten dolayı çok gururlu olduğunu belirterek, yurt dışında yaşayan vatandaşlara, özlerini unutmamaları için özellikle çocuklarını her yıl izinde mutlaka memlekete götürmeleri tavsiyesinde bulundu.

Daha sonra konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; "Dünyanın neresinde olursak olalım Tokatlılar olarak Biriz,İriyiz,Diriyiz.Tokatlılar olarak Dünyanın farklı ülkelerine, şehirlerine yerleşip, kök saldınız. Fakat biz de sizlere söz veriyoruz; Tatillerde de olsa geldiğinizde gurur duyacağınız bir Tokat için hep çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Almanya'dan, gurbetten tüm hemşehrilerime selamlarımı sunuyorum" dedi.

TRT Türk Halk Müziği ses sanatçısı Ayşegül Pınar ile yerel sanatçıların sahne aldığı programa, AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat İlçe Belediye Başkanları ve Tokat Ticaret Odası Başkanı Ahmet Arat, Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel ve Köln Başkonsolosluğu'ndan Muavin Konsolos Efsane Temür de katıldı.