MUTLU VE HUZURLU AİLELER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

26.11.2015 Haberler

Tokat Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik alanında en önemli hizmetlerinden biri olan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun gayretleri ile Behzat ve Karşıyaka olmak üzere şehrin iki önemli noktasında hizmet vermeye başladı.
Kadınsız siyaset, kadınsız demokrasi, kadınsız yönetim, sadece kadınlar değil, bütün toplum için eksikliktir. Kadınlarımızın aktif hayata katılımlarını sağlamak, onların şiddet değil, hürmet gördüğü ortamları oluşturmaya gayret gösteriyoruz.

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz; kadınlarımıza, ailelerimize, gençlerimize hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren Tokat’ın sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayan merkezlere dönüştü.

Kadınlarımızın sosyal konumunu güçlendirmek, onların toplumsal hayatta daha aktif hale gelebilmesine yardımcı olmak, böylece içtimai hayatımızı daha düzeyli daha nezaketli bir yapıya kavuşturmak için kadınlarımızın kendilerini kültürel açıdan geliştirebilecekleri mekânlar oluşturduk.

Biliyoruz ki; kadınlarımız hayatın içinde daha aktif rol aldıkça şehirlerimiz, ülkemiz ferdi ve ailevi sorunlar karşısında daha kalıcı çözümler ile mutlu ve huzurlu bir yaşama kavuşacaktır. Haklarını bilen yeteneklerinin farkında olan, sürekli kendini geliştiren kadınlarımızın varlığı ile sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir gelecek inşa edilecektir.

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz tarafından kadınlarımıza özel verilen hizmetlerde gösterdiğimiz incelik ve özen Sosyal Belediyecilik anlayışımızın bir ifadesidir. Bu amaçla her gün daha çok kadına ulaşan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizde; Aile ve Değerler, kişisel gelişim kursları, geleneksel el sanatları, resim kursları, el nakış kursları, kültür kursları, yabancı dil kursları, bilgisayar kursları, yemek ve pastacılık kursları, müzik kursları, modern el sanatları kursları, hat kursları, kuaförlük, spor ve sağlıklı yaşam kurslar ile meslek edindirme kursları düzenlenmektedir. Okuma yazma bilmeyenler için okuma yazma kursları da düzenlenmektedir.

Düzenlediğimiz kursların birçoğunda kadınlarımız sertifika almaya hak kazanmıştır.

Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizle bugüne kadar 5.000’e yakın kadına ulaşan Tokat Belediyesi, kadınlarımıza yönelik eğitim, kültür ve sosyal alanda sunduğu hizmetleri her geçen gün daha da zenginleştiriyor.

Kadınlarımıza yönelik yapılan faaliyetlerle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Kadınlarımıza sunacağımız hizmetlerle birlik ve beraberliğimiz daha da güçleneceği gibi toplumumuzun en temel değeri olan aile yapımızda güçlenecektir.

Bizim miras olarak devraldığımız medeniyetimiz, şehrin insanı değil, insanın şehri şekillendirdiği bir medeniyettir. Ve bu medeniyet; insanı merkeze alan, insan odaklı, insana göre kalıba girmiş bir şehrin şekillenmesidir. Şehirler ailelere değil, aileler şehirlere hükmetmeli.

Şuna kesinlikle inanıyorum ki; şehirlerimize daha fazla kadınlarımızın eli değmeli, şehir yönetimlerine kadınlarımızın iradesi daha fazla yansımalıdır. Kadınlarımız birikimleriyle, potansiyelleriyle, şehrimizin mimarisine, estetiğine, sosyal-kültürel yaşamına önemli katkılar yapacaktır.

Bizler Tokat Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik yapacağımız çalışmalara devam edeceğiz” dedi.