BAŞKAN EROĞLU, GAZİOSMANPAŞA LİSESİ’NDE ÖĞRETMENLERİMİZLE BULUŞTU

25.11.2015 Haberler

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilimiz Gaziosmanpaşa Lisesi’nde öğretmenlerimize özel bir program düzenlendi.
Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, dün Şehit Cenazesi dolayısıyla programın bugüne alındığını belirterek; Dinimizin ilk emri Oku ve “Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum” sözleri eğitimin önemini göstermektedir.

Bir milletin olmazsa olmazların en başında eğitim gelir. Devletlerin bazı görevleri vardır; emniyet, sağlık eğitim gibi ki; bunlar asli görevlerdir. Bunlardan en önemlisi eğitimdir. Zaferlere ulaşmış milletlerin başarısının başında eğitim gelir. Bugün teknoloji çağındayız. Artık eskisi gibi devletler yönetilmiyor. Eğitim dediğimiz olay; okullarımızda, sınıflarımızda neşrü neva buluyor. Hepimizi yetiştiren, geleceğe hazırlayan bu kutsal görevi ifa eden tüm öğretmenlerimizi kutluyorum. Vefat etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Eğitim ve Öğretim yılınızda başarılar diliyorum. Daha nice günlerde böyle birlikte olmayı Allah nasip etsin.

Her zaman belediye olarak eğitimin bir paydaşı olmaya gayret ediyoruz. Bugüne kadar birçok şeyi birlikte yaptık inşallah daha güzel projelerimizle bu desteğimize devam edeceğiz. Tokat Belediyesi olarak, gerek siz kıymetli öğretmenlerimizin, gerek öğrencilerimizin, gerek eğitim kurumlarımızın her türlü gereksinimi ve talebini öncelikli görevimiz biliyor, elimizden geleni fazlasıyla yapmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Program sonunda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; Gaziosmanpaşa Lisesi’nde görev yapan öğretmenlere hediyelerini tek tek takdim etti.