ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

24.11.2015 Haberler

Diyarbakır'da görev dönüşü araç kazası sonucu şehit olan hemşehrimiz Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
Diyarbakır’da zırhlı askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan 38 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok’un cenaze töreninde şehidin eşi ve çocuklarının gözyaşları yürekleri dağladı.

Diyarbakır'dan dün askeri uçakla memleketi Tokat’a getirilerek Devlet Hastanesi morguna konulan 3 çocuk babası Uzman Çavuş Mehmet Gözüdok'un naaşı öğle saatlerinde cenaze aracı ile törenin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na getirildi.

Cenaze namazı öğle namazına müteakiben Tokat İl Müftüsü Ahmet Erdem tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda kıldırıldı. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun da katıldığı cenaze törenine; Vali Cevdet Can, Tokat Milletvekilleri Prof. Dr. Coşkun Çakır, Prof. Dr. Celil Göçer ve Kadim Durmaz, Tokat Jandarma Bölge Komutan Vekili Albay Ünsal Ağaoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Amasya 15. Piyade Eğitim Alayı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz ve protokol üyeleri katıldı. Şehit Gözüdok'un cenazesi bir süre tören mangası eşliğinde omuzlarda cenaze aracına kadar taşındı. Şehit Gözüdok’un naaşı toprağa verilmek üzere Kızık köyüne götürüldü.