SİZLER GELECEK NESİLLERİN EN BÜYÜK MİMARISINIZ...

24.11.2015 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilimizde görevli tüm öğretmenlere üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu birer kalem ve ajanda hediye etti.
24 Kasım sabahı öğretmenler kendilerine takdim edilen özel hediyelerden ötürü büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Öğretmenler Günü programına katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, öğretmenliğin manevi doyumunun hiçbir meslekte bulunmadığını bir gönül uğraşısını olduğunu belirterek; “Sizler, hepimizin gönlünde çok özel bir yer tutmaktasınız. Bizler de, bilhassa kültür ve medeniyetimizde, öğretmenlerimizi anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz saymaktayız. Zira, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir millet olarak, her öğretmeni, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığı olarak görmekteyiz.

Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakarca görev yapan öğretmenlerimize aittir. Bu bakımdan, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

Bizler öğretmenlerimizi bir gün değil 365 gün hatırlamak istiyoruz. Görevimizin imkan verdiği ölçüler dahilinde okullarımızda siz değerli eğitimcilerle beraber olmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü toplumun geleceğinin eğitimle düzeleceğini biliyor, çalışmalarımızı da o doğrultuda yapıyoruz.

Biz de Tokat Belediyesi olarak, gerek siz kıymetli öğretmenlerimizin, gerek öğrencilerimizin, gerek eğitim kurumlarımızın her türlü gereksinimi ve talebini öncelikli görevimiz biliyor, elimizden geleni fazlasıyla yapmaya gayret gösteriyoruz.

İnanıyoruz ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere uzak kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır.

Bu anlamlı günde, kutsal görevinizi aşkla, şevkle ifa eden siz değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü yürekten kutluyorum” dedi.
Program sonunda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öğretmenlerimize hediyelerini bizzat takdim ederek, öğretmenler gününü kutladı.