AFYONKARAHİSAR, KÜTAHYA VE BURSA İLLERİNDE İNCELEME YAPILDI

23.11.2015 Haberler

Tokat Valiliği önderliğinde bir dizi ziyaret ve inceleme yapmak üzere Afyonkarahisar, Kütahya ve Bursa illerine düzenlenen iş gezisinde Tokat heyetine Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’ da eşlik etti.
Afyonkarahisar, Kütahya ve Bursa’da bir dizi inceleme yapmak üzere düzenlenen iş gezisinde Tokat Heyetinin ilk durağı Afyon’da kurulum çalışmaları hali hazırda devam eden coşkun Et ve Mamulleri Sanayi Ticaret A.Ş.’ye yapılan gezi oldu. Şirket yetkilileri tarafından tesisle ilgili kurulum çalışmalarıyla ilgili bilgi alınırken aynı zamanda üretime geçişle birlikte tesis içerisinde uygulama süreçleri de yerinde incelendi.

Daha sonra; Afyon Merkezli Cumhuriyet Sucukları üretim tesisi, canlı hayvan borsası ve 10 bin büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olan besi çiftliği ziyaret edildi. Sucuk yapımında kullanılan teknoloji ve süreçlerin incelendiği ziyarette firma yetkilileri tarafından kısa bir sunum da yapıldı. Şuana dek 5.5 milyon liralık harcama yapılan ve toplamda 7 milyon lirayı bulacak bir harcama ile hizmete açılacak olan Canlı Hayvan Pazarı’nın bir benzerinin de Tokat’a kurulması için çalışmalar devam ediyor.

Afyonkarahisar’da Tokat Heyetini; Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler ve diğer protokol karşıladı.

Gezinin ikinci gününde Kütahya’ya geçen Tokat heyetini; Kütahya Valisi Şerif Yılmaz karşıladı. Tokat heyetini Kütahya'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Şerif Yılmaz nazik ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti. Yılmaz, "İlk görev yerim olan Tokat'a hizmet etmekten her zaman onur duydum. Tokatlıların hizmetlerime karşılık vefasını, her zaman her yerde gördüm. Bu nedenle kendimi Tokatlı gibi hissediyorum. Tokat ile bağımı hiçbir zaman kesmedim, orda temelini attığımız kalıcı dostluklarımız bugün hala sürüyor" dedi. Vali Yılmaz Tokat heyetine Kütahya'nın tarihi ve kültürel değerleri hakkında da bilgiler verdi.

Tokat Valisi Cevdet Can ise Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'a misafirperverliğinden dolayı tüm Tokat heyeti adına teşekkür etti. Vali Can, Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'ın isminin ve hizmetlerinin Tokat'ta hala anıldığını, bu durumdan meslektaşı olarak kendisinin de gurur ve onur duyduğunu söyledi.

Tokat Valisi Cevdet Can'ın ardından söz alan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Tokat'a çok büyük hizmetleri olan Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'ı tekrar görmekten mutluluk duyduk. Kendisi Tokat'a hizmet noktasında büyük gayret göstermiş ve bizlere her zaman destek olmuştur" dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz’a Tokat’ın yöresel el baskılarından oluşan ceviz sandık ve Belediyemiz Kültür Yayınlarından Yazmacılık Kitabını hediye etti.

Kütahya ziyaretinin ardından Bursa’ya geçen Tokat heyeti; Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Bursa Hikmet Şahin Sebze ve Meyve Hali ile Bilim ve Teknoloji Merkezini ziyaret ederek Tokat’a dönüş yaptılar.