GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÖLÜMÜNÜN 77. YILDÖNÜMÜNDE SAYGIYLA ANIYORUZ

10.11.2015 Haberler

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle anıldı.
Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu'nun da Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından, Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05’i gösterdiği sırada siren çalınarak saygı duruşuna geçildi. Tüm yurtta olduğu gibi Tokat’ta da Ata’ya saygı için hayat 2 dakikalığına durdu.

Başkan Av. Eyüp Eroğlu; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 77. yıl dönümünde saygıyla anıyorum. 
Bizler Gazi Mustafa Kemal'in bize gösterdiği yolda gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla yürürken; birlik, beraberlik ve kardeşlikte, ısrarcı olmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 77. Yıl dönümü dolayısıyla 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katılan Başkan Eroğlu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına düzenlenen programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.