VAKIFAY DERNEĞİ VARGEL PROJESİ’NE BAŞKAN EROĞLU’NDAN DESTEK

08.11.2015 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; VAKIFAY Derneği “Vargel Projesi” kapsamında ilimiz genelinde 68 öğrenciye eğitim ve öğretimlerini devam ettirebilmeleri için düzenlenen yardım kampanyasında öğrenci ve velileriyle kahvaltı programında bir araya geldi.
Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; Her şeyin başı insan; “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın!” düsturundan hareketle, insanımıza ve eğitime verdiğimiz desteğimizi devam ettireceğiz. Bugün hem insanımıza, hem eğitime desteğimizi gösterirken bir yandan da yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istedik. Çünkü dinimiz yardımlaşmaya çok önem veriyor. Alan el ile veren elin bir araya geldiğini görüyoruz. İnşallah daha bunun gibi nice nice çocuklarımızın ellerinden tutup onların çok güzel yerlerde olduğunu, çok güzel hizmet eden noktalara geldiğini hep beraberce göreceğimizden hiçbir şüphemiz yok.

Bende bu tip derneklerde başkanlık yapan bir kardeşinizim. Elden Ele Derneğimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimize; odun, gıda, giyim gibi birçok yardım yapmıştık. Birkaç yıl sonra ise insana hizmet etme, eğitime katkı sağlama amacıyla her yıl 70 öğrencilerimize burs vermeye başlayıp bu sayıyı en son 160’lara kadar çıkartmıştık. Belki bizler yokuz ama derneğimiz şuanda devam ediyor.

Onun için bu tip yardım kuruluşları, derneklerimiz çok önemli. Onun için Vakıfay çok önemli. Türkiye’nin birçok yerinde yapmış oldukları çalışmalar ile ülkemize ve bizlere örnek oluyorlar. Allah onların bu çalışmalarını bereketli, hayırlı eylesin” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öğrencilere yardım paketlerini dağıtarak, öğrenci ve velileriyle tek tek sohbet ederek, eğitim hayatında başarılar diledi.