EĞİTİMDE YENİLİKÇİ UYGULAMALAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

28.10.2015 Haberler

'Eğitimde Yenilikçi Uygulamalar Bölgesel Ödül Töreni' GOÜ Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Tokat, Bartın, Çankırı, Karabük, Samsun ve Zonguldak illerinden ödül almayı hak kazanan projelerin sahibi eğitimcilerin katıldığı törende, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun yanı sıra, Vali Cevdet Can, Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır, Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Yönetim ve Planlama Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve davetliler de yer aldılar.

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımın sağlanması amacıyla 2012 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nca dağıtılan “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” arasında saha ziyaretine katılan 123 çalışmadan 21 tanesi Tokat ili eğitim kurumlarına ait projeler oldu. Ayrıca Batı Karadeniz Bölgesi’nde bölgesel birincilik alan 15 projeden 9 tanesi yine Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurumlarına ait. 

Programda yapılan konuşmaların ardından kürsüye çıkan Başkan Eroğlu, "Bir devletin olmazsa olmaz hizmetlerinin başında eğitim, emniyet, adalet ve sağlık gelir. Şükürler olsun ki, bugün eğitimde kat edilen mesafe, eski zamanları düşündüğümüzde, geleceğe daha bir umutla bakmamıza vesile oluyor. Geçmişte yetiştirdiğimiz ilim irfan adamlarını, yeni eğitim teknolojileri ve uygulamaları ile ete kemiğe büründürüp tekrardan ortaya çıkaracağız. İşte onları yetiştirecek o eğitim ordusu da şuan burada, karşımızda. İnsanoğlu, beşikten mezara kadar hep yeniliklere, kendini geliştirmeye yönelik yelken açan bir varlık. Tokatımız da bu anlamda yeniliklere kapılarını aralamış ve başarılara imza atmıştır. Hepinizden Allah razı olsun, bizlere bu gururu mutluluğu yaşattığınız hepinize Tokatlılar adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından başarılı olan isimlere ödülleri takdim edildi.