BAŞKAN OKULLARDA, HALKIN HUZURUNDA

27.10.2015 Haberler

Okullarda düzenlenen Okul Aile Birliği Toplantılarının birçoğuna katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, adeta Halk Günü uygulaması gibi öğrenci velileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek, eğitime ve belediyeciliğe yönelik çalışmalarını anlatıyor, soruları cevaplandırıyor.
Okul Aile Birliği Toplantılarının, okul –veli- öğrenci üçgeninin önemine ve okul ile aileler arasındaki bütünleşmeyi gerçekleştirmeye yönelik çok faydalı bir uygulama olduğuna dair vurgularda bulunan Başkan Eroğlu, konuşmalarında belediye çalışmaları ve eğitime yönelik faaliyetlerden de bahsetti.

Şehrin imarı ve temel belediyeciliğin yanı sıra, insana yönelik yatırımların da üstüne ciddiyetle eğildiklerini belirten Başkan Eroğlu, Kültür Sarayı yanına ve Mahmutpaşa Mahallesinde birer spor kompleksi yapacaklarını da söyledi. Sentetik saha, basketbol ve voleybol sahası, kaykay pisti ve mini golf sahasının da yer alacağı spor komplekslerini yakın zamanda hizmete açacaklarını ifade eden Başkan Eroğlu, yetişkinlere yönelik içerisinde yüzme havuzunun da yer aldığı bir spor kompleksi yapacaklarından da bahsetti. 

Eski Emniyet Müdürlüğü olarak bilinen Merkez Karakolu'nun karşısında ise bir Bilgi Evi çalışması yaptıklarını vurgulayan Başkan Eroğlu, velilerin bisiklet yolu taleplerini de değerlendirdiklerini ve uygun bölgelerde bisiklet yolları yapılacağının müjdesini verdi.

Okullardan gelen talep doğrultusunda hemen her Aile Birliği Toplantılarına katılmaya çalışacağını ifade eden Başkan Eroğlu, velilerin yoğun ilgisine de teşekkür etti.