BELEDİYEMİZİN ASFALT HAMLESİ SÜRÜYOR

20.10.2015 Haberler

Belediyemiz şehrimizin birçok noktasında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gece-gündüz çalışmalarına devam ediyor.
Bundan birkaç yıl önce yeni yerleşim yeri olarak belirlenen Topçam Mahallesi Yazıcıoğlu bölgesinde şuan itibariyle yaklaşık 4000 vatandaşımız ikamet ediyor. Yeni ikamet yerinin altyapı, içme suyu ve yol gibi temel belediyecilik ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayan belediyemiz inşaat alanlarının tamamlanması ile yol genişletme, kaldırım ve sıcak asfalt serim çalışmalarını tamamlıyor.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Topçam Mahallesi Yazıcıoğlu Caddesinde ki çalışmaları yerinde inceleyerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Biz yine dur durak demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün Topçam Mahallesi Yazıcıoğlu Ahi Evleri ve Yeni Hayat Evleri’nin olduğu alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buradaki yol sorununu, asfalt ve altyapı sorunu çözmek için çalışma başlattık. Genişliği 10 ve bazı yerlerde 15 metre olan 1,5km’lik bir yol belirledik. Bu yolun şuan 500 metrelik bölümünün asfaltını bitirdik ve diğer kısımlarda yol genişletme ve asfalt çalışmalarımız devam ediyor.

Son 3-5 yıl içerisinde çok yoğun bir insan trafiği oluştu bu alanda. Daha önce kimsenin yaşamadığı bu alanda şuanda 4000 civarında vatandaşımız yaşıyor. Dolayısıyla altyapı, yol, su gibi temel ihtiyaçları gidermek için çalışıyoruz. Önce altyapı sonra asfalt düşüncesinden hareketle altyapısı tamamlanan yerlerde asfalt çalışmalarımızı başlatıyoruz. Hedefimiz; 1,5 km’lik yolun asfaltını bir hafta sonra bitirerek buradaki insanlarımızın yol sorununu çözerek hizmete açacağız. Ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.