BAŞKAN EROĞLU, ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITTI!

16.10.2015 Haberler

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen toplantıya katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, eğitimde teknolojik araçların katkısının da önemine değinerek, "Fakat öğrenciler dikkatli olmalı ve bilgisayarın değil, bilginin esiri olmalıdır" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile birlikte Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği toplantısına katılan Başkan Eroğlu, öğrenci velilerine hitaben bir konuşma yaptı.

Son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayıp, şehitlere rahmet dileyerek sözlerine başlayan Başkan Eroğlu, Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynanmaya çalışıldığını ve millet iradesinin ameliyat edilmeye kalkışıldığını belirtti.

Bir millet için en önemli hususun vatan olduğunun altını çizen Başkan Eroğlu, milletin en önemli değerinin de o milletin evlatlarının olduğunu söyledi. Ülkenin geleceğinin gençlerin ve çocukların ellerinde olacğaını belirten Başkan Eroğlu, "İlim sonu gelmeyen fetihtir diye bir söz var. Her gün yeni bir bilgi ile karşılaşıyoruz, teknoloji çağında sürekli kendimizi güncellememiz gerekiyor. Çocuklarımızda çağı yakalamak, kendini yetiştirmiş, nitelikli bir eğitim ile kendini hazırlamış bireyler olmalı ve bu konuda en büyük vazifede ailelere düşüyor. Kendi milli değerlerimizi, markalarımızı üretmek, pazar yakalamak için genç beyinlere, vizyon sahibi nesillere daha çok ihtiyacımız var. Devletimiz bu konuda son yıllarda devrim niteliğinde çalışmalar yapmış ve eğitimde çağın tüm gerekliliklerini uygulamaya sokmuştur. Artık sınıflarda akıllı tahtalarda eğitim veriliyor ve tüm öğrenci kardeşlerimize tablet dağıtılıyor. Tabi bunlar öğrencileri bilgisayarın esiri değil, bilginin esiri olmaya yönlendirmeli. Burada öğrencilerimize de iş düşüyor. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur" dedi.

Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi'ne de geçen Başkan Eroğlu, okulu gezdikten sonra verilen mini konseri dinledi. Kendisine karakalem tablo armağan edilen Başkan Eroğlu, Evliya Çelebi Teknik ve Anadolu Lisesi'ne yeni yapılan yemekhaneyi de inceledi. 

Sınıfları gezerek öğrencilere tablet bilgisayar dağıtan Başkan Eroğlu, öğretmenlerle de bir süre sohbet etti.