TOKİ'DE BEKLENEN YOL TAMAMLANDI

09.10.2015 Haberler

Uzun yıllardır yol sorununun yaşandığı TOKİ bölgesinde yapılan çalışmaların ilk etabı tamamlandı. Başkan Eroğlu, genişletilen ve yeni açılan yollarla TOKİ'ye ulaşımın daha rahat yapılacağını söyledi.
İlk etabı tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, genişletilen virajların ve kaldırım çalışmalarının tamamlandığı yolun hayırlı olması dileğinde bulundu. 2. etap çalışmalarının da devam ettiğini belirten Başkan Eroğlu, "Biz TOKİ yol çalışmasını ikiye ayırdık. Birinci etap, yaklaşık 1 Km'ye yakın bir mesafeyi kapsıyor. Diğer ikinci kısım ise rampadan binalara doğru olan kısım ve burada da genişletme çalışmaları ile virajları rahatlattık. Bu alanda bir tepe vardı ve şuan onu traşlıyoruz. Yaz aylarına doğru orayı da tamamlamış olacağız. İkinci etap da tamamlandığında TOKİ'nin yol sorununu tamamen çözmüş olacağız.

1. etap için takriben 1600 ton asfalt kullandık ve yaklaşık yarım milyon lira bir maliyete tekabül ediyor. 4000 m³ duvar, 1400 m² parke döşenen yolda, 6 adet de kanal kapama çalışması gerçekleştirdik. Toplamda 1.3 milyon TL bir maliyet ile 1. Etap tamamlandı. 2. Etap çalışması da yapıldığında 2.5 Milyon Lira ile TOKİ yolları tamamlanmış olacak. Hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.