TRAFİK SORUNU İÇİN BİR ADIM DAHA

03.09.2015 Haberler

Kentte yaşanan yoğun trafik sorununu gidermek için belirledikleri birçok farklı uygulama ile çözüm oluşturma gayretinde olduklarını belirten Başkan Eroğlu, katlı otoparkların da bunun bir parçası olduğunu ve ilkini önümüzdeki alarda devreye sokacaklarını söyledi.
Uzman ekiplerle yapılan tespit ve çalışmaların ardından sorunu parça parça bölerek trafiği rahatlatmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, katlı otoparkların da devreye sokulmasıyla birlikte sorunun çözümü için bir adım daha atmış olacaklarını söyledi.

Daha önce kavşak düzenlemeleri ve tek yön uygulamalarını devreye soktuklarını vurgulayana Başkan Eroğlu, "Şehrimizin coğrafyası ve şehirleşme yapısı belli. Yaşanan trafik sorununu gidermek için sorunu parçalara ayırmaya çalışıyoruz. Kavşak düzenlemeleri ile bir parça daha, tek yön uygulamaları ile bir parça daha rahatlama oluştu. Şimdi otoparkları da devreye soktuğumuzda biraz daha rahatlama olacak. Böyle böyle daha akıcı bir trafik sağlama gayesindeyiz. Trafiğimizle ilgili bir takım rahatlatmaları sağlarken, diğer taraftan da araç depolama yerleri, araçların rahatlıkla girip çıkabileceği otoparklar oluşturacağız diye söz vermiştik. İşte onlardan bir tanesi olan bu katlı otopark için ihalemizi yaptık. İki kattan oluşan katlı otoparkımızın çalışmasına başlamış bulunuyoruz. Şu an hafriyat çalışmaları yapılıyor ve inşallah iki ay içerisinde bitmiş olacak. Bu işin 29 Temmuz itibari ile ihalesi ve her türlü çalışması bitti. Projeyi ilgili firmaya teslim ettik ve ilgili firma burayı 100 gün içerisinde yapıp bize teslim edecek. 545 bin Liralık bir ihaleyle otoparkımız yapılmış olacak. 2 kattan oluşan otoparkın zemin katta 38 tane araç, hemen bir üst katında 38 araç olmak üzere 75 araç depolanabilecek.  Taban oturum alanı 1000 m2 yani 2 bin metrekarelik bir alan. 

Belki zorlanırsa 80–85 araca kadar da çıkabilir ama ortalama 75 aracın alınabileceği bir alan olarak planladık. Yine başka bölgelerde de Otopark alanı oluşturmayı, yine araç depolanacak yerlerde depolaştırmayı inşallah bu manada da artırmayı düşünüyoruz, inşallah bu katlı otoparkımız hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.

SİVAS CADDESİNDE KALDIRIMLAR YENİLENİYOR
Vatandaşlardan gelen talep üzerine, GOP Bulvarı için uygulanan kaldırım ve ışıklandırmanın, Sivas Caddesi için de devam ettirilmesi talimatını veren Başkan Eroğlu, çalışmaları inceledi.

Kaldırım ve ışıklandırmaların Ardala Sokak girişinden, Adliye sonrası kavşağa kadar devam edeceğini belirten Başkan Eroğlu şunları söyledi; "Biz göreve geldiğimizde şehri hemşehrilerimizle birlikte yöneteceğimizi, kararları birlikte alacağımızı altını çize çize söyledik. Kentle ilgili kalıcı çalışmaların hepsinde halkımızın görüşlerini alıp, ona göre çalışma yapıyoruz. Ana cadde kaldırım ve ışıklandırmaları ile ilgili gelen yoğun talebi de değerlendirip hemen işe koyulduk. İnşallah kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız."

İncelemeleri esnasında esnaflara da konuk olan Başkan Eroğlu, çay içerek bir süre bölge esnafıyla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.