BU ŞEHRE DOKUNACAKSINIZ

19.08.2015 Haberler

Doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle en nadide iller arasında yer alan Tokat’ta, hayata geçirilen yeni projeler il merkezinin çehresini değiştiriyor.
Tokat Belediyesi’nin yaz aylarının başında hızlandırdığı çalışma maratonu ile sosyal ve teknik projelerle Tokat’ta pek çok yeni projeye imza atıldı.

Bir yandan şehrin altyapısına köklü çözümler üretilirken bir yandan da yollar, kavşaklar ve son sistem teknoloji ile yapılan ışıklandırmalarla adeta şehrin görüntüsü yeniden çiziliyor.

İki aylık süre içerisinde; Meydan Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, Behzat Parkı, Saat Kulesi ve Behzat Camii ışıklandırması ile Vali Zekai Gümüşdiş Caddesi’nde kaldırım kenarı ışıklandırmaları tamamlandı.

Tokat Belediyesi şantiyesinde en az maliyetle, tarihi dokulara uygun olarak son teknoloji Led ürünlerle üretilen ışıklandırmalar şehrin birçok noktasında renk cümbüşü oluşturuyor.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile Behzat Cami, Behzat Parkı’nda, Novada Alışveriş Merkezi önünde ve Yeşilırmak içerisinde yapılan ışıklandırmalara ek olarak, tarihi Hıdırlık Köprüsü de dokusuna uygun olarak ışıklandırılacaktır.

2015 yılı sonuna kadar birçok noktada daha aydınlatma yapılacağını belirten Başkan Eroğlu; “Ardala Sokaktan Tokat çıkışındaki kavşak arasında kaldırım yenileme ve Ak Zambak motifli ışıklandırma çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu şehirde yaşayanların ve ziyaretçilerimizin şehrimize dokunmasını istiyoruz. Biz bu şehre sevdalıyız. Şehrimizdeki birçok tarihi eseri gece karanlıklara terk etmek istemiyoruz. Bunun için belirlediğimiz program çerçevesinde ışıklandırma çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlimiz ekonomisine katkı sağlamak amacıyla belediyemiz tarafından geliştirilen ışıklandırmalar ile %70 oranında elektrik tasarrufu sağlıyoruz. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.