BARINAĞIMIZDAKİ HAYVANLARA SICAK HAVA ÖNLEMİ

15.08.2015 Haberler

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce hayvan barınağında yaşayan yaklaşık 97 hayvanın olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için gerekli önlemler alındı.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması insan yaşamı kadar hayvanların yaşamını da olumsuz etkiliyor. Belediyemiz Veteriner hekimleri tarafından muayene ve bakımları yapıldıktan sonra Tokat Belediyesi Hayvan Barınağına yerleştirilen yaklaşık 97 hayvan olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için sürekli gözlem altında tutuluyor.

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce, hayvanların sıcaktan bunalmamaları için sularının ekipler tarafından 24 saat kontrol edildiği ve su ihtiyaçlarının yeteri kadar karşılandığı bilgisi aktarılırken, yiyeceklerin de sıcaktan bozulabileceği göz önünde bulundurularak, hemen tüketilebilecek şekilde taze olarak veriliyor.

Ayrıca barınakta hasta veya sakat hayvanların tedavilerinin de Veteriner hekim tarafından titizlikle yapılıyor. Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde Veteriner hekimimiz tarafından gençlik aşısı, kuduz aşısı, iç ve dış parazit mücadelesi yapılmaktadır. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından resmi ve özel kurumlardan temin edilen yiyecekler ile hayırsever vatandaşlarımızın vermiş olduğu hazır mamalar hayvanlara görevli personelimizce verilmektedir. Ayrıca müdürlüğümüz tarafından kısırlaştırma ve küpeleme işi periyodik bir şekilde hizmet alımı olarak yapılmaktadır. İlimizde bulunan hayvansever vatandaşlar da sık sık barınağımızı ziyaret etmektedir.