METRUK HALDEKİ GAZ DEPOSU BİNASININ YIKIMI TAMAMLANDI

14.08.2015 Haberler

Mahallelerde kent estetiğini sağlamak ve tehlikeleri bertaraf edip güven inşa etmek, halkımızın daha huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamak için; terk edilmiş, metruk ve tehlike arz eden binaların yıkımına devam ediyoruz.
Oğulbey Mahallesinde gaz deposu diye tabir edilen ve uzun süredir kullanılmayan terk edilmiş binanın yıkımına devam ediyoruz. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Oğulbey Mahallesi’nde yıkım çalışmaları devam eden alanı Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu ile birlikte inceleyerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu; “İlimizin değişik bölgelerinde bulunan metruk binaları yıkmaya devam ediyoruz. Oğulbey Mahallemizde daha önceden gaz deposu diye tabir edilen ve Telekom tarafından kullanılan çok geniş bir bina vardı. Özellikle son dönemde bu terk edilmiş bina ne yazık ki hoş olmayan olaylara ve tinercilerin barındığı bir hale bürünmüştü. Bizde bu konuda gerekli girişimleri yaparak bu binanın yıkımını başlattık. Bu alanı temiz bir şekle getirerek, farklı amaçlar için kullanılmayacak bir hale getireceğiz” dedi.