TOKAT’IN SEMT KONAKLARINA KAVUŞMASINA AZ KALDI

14.08.2015 Haberler

Halkımızın ayağına hizmet götürmek, mahalle sakinlerimizin bir araya gelerek, kitap, gazete okuyabilecekleri, çay kahve içecekleri, günün yorgunluğunu atarak mahalleye ait problemlerin saptandığı ve muhtarlık hizmetlerinin verileceği, mahalle halkının sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek semt konaklarımız bir bir yükseliyor.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Parekende Mahallesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Semt Konağımızı basın mensuplarıyla birlikte ziyaret etti.

Başkan Eroğlu bu bölgedeki toplam dört mahallenin birleşim noktasında inşa edildiğini belirterek; “Şuanda Tokat’ımızın iki noktasında mahalle konaklarımızı inşa etmeye devam ediyoruz. Devegörmez, Mahmutpaşa, Parekende ve Topçubağı Mahalleleri olmak üzere toplam dört mahallemize hitap edecek dört mahallenin tam ortasındayız. Burada yaklaşık 3 ay önce inşaata başladık. Mahalle sakinlerimiz, nişan, şerbet ve bir takım etkinlikler yapmaları için halkımızın hizmetine sunacağız. 

Tokat Konağı şeklinde semt konaklarının yapıldığının altını çizen Başkan Eroğlu; Aynı zamanda üst katta özel bir odamızı ‘Tokat Odası’ olarak yapmayı planlıyoruz. Belki Tokat evlerini andıran perdelerin, tüllerin olduğu bir oda yapmak istiyoruz. Bu odamızı çok amaçlı düşünüyoruz. Taziye evi, hanımların gün yapabileceği, veya başka şekilde mahallelinin toplandığı çok amaçlı bir oda olarak yapacağız.

Biz burayı bir kompleks olarak düşünüyoruz, Müftülüğümüze, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze birer oda vereceğiz. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü’müze de birer oda tahsis edeceğiz. İlgili Müdürlüklerin halkımıza kendi alanlarıyla ilgili çalışma yapabilmesine fırsat vereceğiz. Yine genel amaçlı eğitim için iki tane sınıf yapacağız.

Bu semt konağımızın bir diğerini de Karşıyaka Mahallemizde yapıyoruz. En geç bir aya kadar bitecek bir çalışmamız kaldı. Eylül ayı sonuna kadar iki tane Mahalle Konağımızı, Bilgi Evimizi, ve Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizi açmış olacağız.

 Parekende Mahallesi Mahalle Konağı'nın hemen yanındaki alanda da semt spor kompleksi yapılacağından bahseden Başkan Eroğlu; "Mahalle Konağımızın hemen yanındaki alana spor kompleksi yapacağız. Çocuklarımızın futbol, voleybol, basketbol oynayabileceği, kışın yine kapalı mekânda bilardo, satranç gibi bir takım etkinlik yapabilecekleri bir spor kompleksi yapıyoruz. Mahalle konağımız bittikten sonra da spor kompleksimize başlayacağız. Ve mahallemizin de gençlerimizin de büyük bir ihtiyacı inşallah giderilmiş olacak" şeklinde açıklamalarda bulundu.