YAZ OKULU’NUN MİSAFİRİ BAŞKAN EROĞLU

12.08.2015 Haberler

Tokat Belediyesi’nin Karşıyaka ve Yeşilbağ Ortaokullarında düzenlediği Yaz Okulları hem öğretmeye hem de eğlendirmeye devam ediyor.
Gençlerimizin verimli ve keyifli bir yaz tatili geçirmeleri ve boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmeleri için bu yıl ilk olarak düzenlenen Yaz Okulumuzda onlarca öğrenciye hem tatil hem de eğitim imkânını bir arada sunan Tokat Belediyesi, bu yıl düzenlediği yaz okulu etkinlikleri ile 13 branşta eğitim vermeye devam ediyor.

Eğlenceli aktivitelerin de yapıldığı Yaz Okullarımızda; Okçuluk, Oryantiring, Model Uçak, Bağlama, Diksiyon, Santranç, Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Fotoğrafçılık, Sosyal Hayatta İletişim ve Etkili Hızlı Okuma dallarında eğitim alıyorlar.

Karşıyaka İlkokulunda devam eden Yaz Okulu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu sınıfları tek tek gezerek, öğrencilerimizle birlikte oldu. Başkan Eroğlu öğrencilerin spor aktivitelerine de katılarak onlarla hem voleybol hem de futbol maçı yaptı.

Öğrencilere sınıfta hitap eden Başkan Eroğlu; eğitimde bu yaşların çok kıymetli olduğunu belirterek; “Hedefleriniz büyükse, eğitime büyük önem vermelisiniz. Güzel bir atasözü var; ‘Ağaç Yaşken Eğilir’. Bu yaşlar sizin için çok kıymetli. Bugünlerin bu yılların önemini iyi bilin, iyi bir şekilde çalışıp çabalayın. İyi birer fert olmanın gayreti içinde olursanız bizde sizlerden memnun oluruz.  Yarının bizleri sizlersiniz. Bizler yaşlanıyoruz, artık sizler doktor, hakim savcı, vali olarak devam edecek, bu ülkeyi daha iyi yerlere getireceksiniz. Ben inanıyorum ki buradan çok iyi, başarılı, topluma örnek olacak eşler çocuklar ve büyükler olarak sizler olacaksınız. Hepinizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.