ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DAHA GÜVENLİ OYUN PARKLARI YAPIYORUZ

10.08.2015 Haberler

Parklardaki oyun gruplarında oluşabilecek kazalara karşı çocukların korunabilmeleri adına oyun gruplarının zeminlerine kauçuk esnek zemin kaplaması yapılıyor.
Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından bir yıl içerisinde şehrimize kazandırılan 12 yeni parkla birlikte toplam 84 parkta çocuklarımızın daha güvenli oyun oynamaları için, parkların zeminini kauçuk ile kaplıyoruz.

Parklardaki oyun gruplarının altına kauçuk zemin kaplaması döşendiğini ifade eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; Bir yandan geleceğimiz olan çocuklarımıza yeni oyun alanları oluşturmaya devam ederken bir yandan da parklarımızdaki oyun gruplarını zenginleştiriyor ve daha güvenli hale getiriyoruz. İstiyoruz ki; parklarımızda artık çocuklar mutluluk içerisinde oynarken annelerimizde huzurlu olsunlar. Yapılan kauçuk zeminle birlikte oyun oynarken çocuklarımızın yaralanma ve sakatlanmalarını önlemeyi hedefledik. Kauçuk zemin kaplama çalışmalarımız bu yıl içerisinde toplamda 3500 metrekareyi bulacak. Tedricen devam edecek olan çalışmalarımız ile tüm parklarımız kauçuk zeminle kaplanmış olacak. Çocuklarımızın daha güzel ve nezih alanlarda oyun oynamalarını arzuluyoruz. Bu yeni uygulamamız Tokatımız için ve tüm çocuklarımız için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.