KOMPLE BAKIM VE ONARIMA DEVAM!

19.06.2015 Haberler

Belediye ekiplerinin geçtiğimiz yaz başlattığı ve yirmi mahallede uyguladığı komple bakım onarım çalışmalarına bu yaz da Oğulbey Mahallesinden başlandı.
Mahallelere tüm birimlerle girilerek, gerek tamir ve bakım, gerekse temizlik ve diğer çalışmaların ilgili tüm çalışmaların tamamlanması uygulaması kapsamında bu yaz da Oğulbey Mahallesinden başladıklarını belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Geçen yıl göreve geldiğimizde bir çalışma başlatmıştık. Mahallelere ekiplerimizce girerek mahalledeki tüm eksiklerimizi yapabildiğimiz oranda yapabilmekti. Geçen yıl yaklaşık yirmiye yakın mahallemizde bu çalışmamızı yapmıştık. Bu sene de çalışmalarımızı ilk olarak Oğulbey Mahallesinde başlatmış bulunuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde tüm ekiplerimizle birlikte mahallenin bütün eksiklerine bakacağız. Diğer mahallelerimizle de bu seneki çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Güzel bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum, Hüner bir şehr bünyad etmektir, reaya kalbin abad etmektir. Yani, marifet şehri imar etmektir, tabi bunu da yaparken halkın gönlünü hoş eylemektir. Gayemiz sevdamız bu zamana kadar hep halkımız, Tokat’ımız yaşadığımız topraklar oldu. Yollar, kaldırımlar, asfaltlar yaparken, eserler oluştururken aynı zamanda yaptığımız kültürel çalışmalarla, sosyal faaliyetlerle, insanların dertleriyle dertlenmekle, sohbet etmekle de halkımızın gönlünü hoş etmeye çalıştık. Çok şükür yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı kalbim müsterih. Hizmet anlamında elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. Tabi bunun takdiri aziz milletimizin. Bundan sonra da aşkımız, Tokat Sevdamız artarak devam edecek. İnsanımızın bize vermiş olduğu bu yetkiyi, bu hizmet görevini en layıkıyla, en güzeliyle yapmaya devam edeceğiz. 
Hizmet anlamında Oğulbey Mahallesinin bulunduğu konum ya da coğrafi şartlar itibarı ile de en acil ihtiyaç duyulan mahallelerden bir tanesi. Oğulbey Mahallemizi güzelleştirmeye başlamış buluyoruz" diye konuştu.

Ekipler mahalledeki metruk binaların yıkımı, kaldırım ve yol düzenleme çalışmalarının yanı sıra, temizlik ve onarım da yapıyor.