MAHALLE KONAKLARIMIZ BİR BİR YÜKSELİYOR

25.05.2015 Haberler

Perakende Mahallemizde Mahalle Konağımız hızla yükseliyor. Hemen yanında ise gençlerimize semt spor sahasını bitirerek hediye edeceğiz.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Perakende Mahallesinde yapımı devam eden Mahalle Konağı'yla ilgili çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Eroğlu burada basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada; "Perakende Mahallemizdeyiz, bu mahallemizde mahalle konağı çalışmamız var. Mahalle konağımızda son aşamalarına geldi, son tablamızı attık. Tüm mahalleliye hitap edecek olan konağı inşa ediyoruz. İçerisinde bayanlarımızın günlerini yapabilecekleri bir mekan, Muhtarlık hizmetlerinin verileceği oda, mahallenin toplanabileceği büyük bir toplantı salonumuz olacak. Bununla beraber bayanlara yönelik birçok kursun yapılabileceği sınıflarımız olacak. Burada mahalleli her anlamda sosyal ihtiyaçlarını giderebileceği, belediyemizin de hizmetlerini alabileceği, muhtarlık hizmetlerini alabileceği güzel bir konak inşa ediyoruz.

Geçen ay içerisinde iki tanesine başlatmıştık. Bir tanesi Karşıyaka bölgemizdeydi, Altıyüzevlerde hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir diğeri de Perakende bölgemizdeydi. İnşallah bunlar da iki ay içerisinde tüm mahallelimize hitap etmiş olacak. Verdiğimiz diğer sözler gibi mahalle konağımız da tüm Tokat’lı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.  

SEMT SPOR KOMPLEKSİ'Nİ DE TAMAMLAYACAĞIZ  

Perakende Mahallesi Mahalle Konağı'nın hemen yanındaki alanda da semt spor kompleksi yapılacağından bahseden Başkan Eroğlu; "Mahalle Konağımızın hemen yanındaki alana spor kompleksi yapacağız. Çocuklarımızın futbol, voleybol, basketbol oynayabileceği, kışın yine kapalı mekanda bilardo, satranç gibi bir takım etkinlik yapabilecekleri bir spor kompleksi yapıyoruz. Mahalle konağımız bittikten sonra da spor kompleksimize başlayacağız. Ve mahallemizin de gençlerimizin de büyük bir ihtiyacı inşallah giderilmiş olacak" şeklinde açıklamalarda bulundu.