ÇEVRE VE GERİ DÖNÜŞÜM’E BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

14.05.2015 Haberler

Çevre konusuna büyük hassasiyet gösteren Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü çevre ve geri dönüşüm konusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Her hafta bir bölgede mahalle sakinlerine yönelik çevre seminerleri devam ederken bir yandan da okullarımızda çevre konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her hafta çeşitli okullarda öğrencilerimize Çevre ve Geri Dönüşüm Seminerlerimiz devam ediyor.

Bu hafta Gazipaşa, Ali Tepe Topçubağı, Bedestenlioğlu ve Yunus Emre İlkokullarında öğrencilerimize belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi Serap Seçkin İlter tarafından Çevre ve Geri Dönüşüm konusunda bilgilendirme yapıldı. Uygulamalı ve görsel eğitimlerin yanı sıra tüm öğrencilerimize atık pil kutuları, broşürler ve çeşitli hediyeler verildi.

Ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu ve Temizlik İşleri Müdürü Bahattin Adıgüzel’in katılımları ile Mahmutpaşa Mahallesinde bölge sakinlerine; atık piller, atık yağlar, ekmek israfı ve çevre konusunda bilgilendirme yapıldı. Çevre konusuna duyarlılık göstererek bilgilendirme toplantılarımıza yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.