TOBELNET İLE İLK ON AKILLI KENTTEN BİRİ OLDUK

13.05.2015 Haberler

Bir projemiz daha hayata geçti; TOBELNET ile 25 Bin m2’lik bir alanda ücretsiz internet hizmeti sunuyoruz.
13-14 Mayıs Tarihlerinde Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilecek olan “Öğrenme Şenliği”  etkinliği ve belediyemiz Vizyon Projelerinden TOBELNET’in açılışı ve tanıtımı gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Öğrenme hayatta kullandığımız en önemli anlardan birisi olsa gerek. Öğrenmenin yaşı yoktur, her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Özellikle internetin yaygınlaşmasıyla çok daha hızlı öğreniyoruz. Hz. Ali’nin güzel bir sözü var; Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum” diyor. Öğrenme sürekliliği olan bir tanı. Özellikle birkaç ay önce bayanlarımıza yönelik öğrenme konusuna destek amacıyla açmış olduğumuz hanımeli merkezi ile öğrenmeye katkı sağladık. “Okullu Okulsuz Okuyoruz” projesi ile her hafta bir okulda öğrencilerimizle, velilerimizle kitap okuyarak öğrenme davranışımızı Tokat Belediyesi olarak destekliyoruz. Hep eğitimin, öğrenmenin ve öğrencilerimizin yanında olduk. Bizler biliyoruz ki geleceğimizin inşası olan buradaki çocuklarımız, evlatlarımızdır. Ve biz sizlere inanıyor, güveniyoruz. Sizlerin özverili çalışmaları ile Türkiye’miz ilerleyen yıllarda bugünden çok daha güzel yerlere gelecektir. 

TOBELNET  

Bugün iki güzelliği bir araya getirdik. Bir yandan öğrenme şenliğimizi yaparken bir yandan da belediyemizin bir projesini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrenmeye katkı sağlamak amacıyla bir iletişim, bir bilişim projesini bugün burada hayata geçiriyoruz. TOBELNET dediğimiz açık havada ücretsiz Wifi sistemi çift taraflı olarak toplam 25 Bin m2’lik bir alanda vatandaşlarımız bu hizmetimizden faydalanabilecekler. Tokat’ta artık bu parkta ücretsiz internet sistemi hazırdır, kullanabilirsiniz. Tokat bunu gerçekleştiren akıllı kentlerden ilk 10 ilden birisi. Ayrıca Türkiye’deki ilk Yönet Wifi uygulamasıdır. Akıllı kavşaklarımızı yaptık, akıllı duraklarımızı hazırlıyoruz ve açık alanlarda internet hizmetini sunarak akıllı belediyeler arasında ilk onda olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Sisteme giriş yapmak için telefon numaranızla kayıt oluyorsunuz ve size şifreniz sms ile bildiriliyor. Bu şifreyle giriş yaptığınız da haftalık 300 dakika Wifi internet hizmetinden yararlanabileceksiniz. Bu hizmetimizi Türk Telekom’la birlikte gerçekleştirdik. Bu vesile ile hem şenliğimizin hemde TOBELNET’imizin hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Tokat Valisi Sayın Cevdet Can ise Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu böyle bir projeyi hayata geçirmesinden dolayı tebrik ederek; “Halen öğrenmeye devam ediyoruz. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bu şenliği düzenleyen, emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Daha sonra Vali Can, Belediye Başkanı Eroğlu ve katılımcılar öğrenme şenlikleri kapsamında Şehitler Parkı ve Adnan Menderes Parkı’na kurulan 51 kurum ve sivil toplum kuruluşlarının stantlarını gezerek el sanatları, tanıtıcı öğrenme faaliyetleri, müzik konserleri, sportif gösteriler, geleneksel çocuk oyunlarını izledi.